۳ سردار سپاه در لیست کاندیداهای شهرداری تهران /بذرپاش آفتابی شد

آنا نوشت: رئیس ستاد انتخابات شورای وحدت در تهران در خصوص ویژگی‌های شهردار آینده پایتخت گفت: شهردار تهران باید دارای ویژگی‌هایی مانند رویکرد اجتماعی، علم مدیریت و تخصص باشد که رستم قاسمی، سردار دهقان، سعید محمد و بذرپاش دارای این ویژگی‌ها بوده و گزینه‌ ما هستند.

مرتضی طلایی در رابطه با ارائه لیست نهایی جبهه انقلاب برای انتخابات شورای شهر تهران که بین شورای وحدت و شورای ائتلاف مشترک خواهد بود، گفت: هم عزیزان ما در شورای ائتلاف و هم دوستان ما در شورای وحدت، همه از یک جنس هستند و تفاوتی بین اعتقادات، باورها و ارزش‌های هیچ‌کدام از مجموعه دوستان ما وجود ندارد، ممکن است سلیقه‌ها متفاوت باشد و ما معتقد به این هستیم که باید منادی وحدت و همگرایی و هم‌افزایی بین این مجموعه باشیم.

ارائه لیست واحد از سوی شورای وحدت و شورای ائتلاف شدنی است

وی با بیان این‌که بنده تلاش می‌کنم تا اعضای شورای وحدت و شورای ائتلاف به زودی به یک لیست واحد برای انتخابات شورای شهر تهران برسند و این امر هم شدنی است، افزود: بنده مدلی را پیشنهاد دادم مبنی بر این‌که چون هر دو مجموعه بر اساس معیارهای خود ۱۰ نفر اول‌شان را معرفی کنند و یک نفر هم از طرفین حضور پیدا کند که این امر می‌تواند منجر به ارائه یک لیست واحد و یکپارچه از بین نیروهای انقلاب شود و این کار هم صددرصد شدنی است.

رئیس ستاد انتخابات شورای وحدت در تهران در همین خصوص با ارائه پیشنهادی عنوان کرد: این بهترین شیوه و مدل کاری است که هر دو مجموعه را به یکپارچگی می‌رساند چرا که ما فرقی بین نیروهایی که در دو طرف هستند جز سلیقه‌ها مشاهده نمی‌کنیم و این می‌تواند به آینده بهتر برای خدمت در شورای شهر کمک کند.

نباید اجازه داد بین شورای وحدت و شورای ائتلاف فاصله ایجاد شود

طلایی با تاکید بر افزایش هم‌افزایی بین دو گروه شورای وحدت و شورای ائتلاف گفت: اگر در این مرحله هر دو طیف هم‌افزایی‌ها را تقویت کنند و اجازه ندهند افرادی بیایند و فاصله‌ها را به وجود بیاورند و همچنین رهبران و بزرگان مجموعه‌ها در کنار هم قرار بگیرند و آنچه که مصلحت نیروها، شهر و مدیریت شهری و شهروندان است را در کنار هم قرار دهند به نتیجه خواهند رسید.

نایب رئیس سابق شورای شهر خاطرنشان کرد: این یکپارچگی یک ضرورت است خصوصاً برای بعد از انتخابات که قرار است ۲۱ نفر از مجموعه این تشکیلات‌ها  در شورای اسلامی شهر تهران حضور پیدا کرده و فعالیت داشته باشند؛ البته مناسب هست که  در مورد شهردار آینده تهران هم به یک توافقی برسند و دو، سه گزینه را به شهروندان معرفی کنند که این می‌تواند مقدمه‌ای برای افزایش مشارکت شهروندان در انتخابات باشد.

۳ سردار سپاه در لیست کاندیداهای شهرداری تهران /بذرپاش آفتابی شد

شهردار آینده تهران باید این ۵ ویژگی را داشته باشد

وی در پاسخ ببه این سؤال که شهردار آینده تهران باید دارای چه ویژگی‌هایی باشد، گفت: شهردار تهران باید دارای رویکرد اجتماعی بوده و مدیران تابعش در دسترس شهروندان باشند، علاوه بر این دو خصوصیت باید دارای علم مدیریت، تخصص و مستقل باشد.

وی رستم قاسمی، سردار دهقان، سعید محمد و مهرداد بذرپاش را دارای چنین ویژگی‌هایی عنوان کرد و گفت: گزینه مطلوب بنده برای تصدی پست شهرداری تهران یکی از این ۴ گزینه است.

رئیس ستاد انتخابات شورای وحدت در تهران در خصوص ارائه راهکارهایی برای افزایش مشارکت مردم در انتخابات تصریح کرد: میزان مشارکت شهروندان یک امر مهم و اساسی است و بنا به نظرسنجی‌هایی که تا امروز در دست است ما کماکان نیازمند به تلاش برای اقناع‌سازی جامعه به منظور حضور بیشتر و حداکثری در انتخابات هستیم و باید مسئولانی که مسبب ناراحتی مردم هستند رسما از شهروندان عذرخواهی کنند.

طلایی با ارائه پیشنهادی به مسئولان گفت: چه اشکالی دارد دولتمردان، نمایندگان مجلس، مسئولان و مدیران اجرایی در هر سطحی که هستند به طور رسمی بابت کوتاهی‌ها، قصورها، سوءاستفاده‌ها، رانت‌خواری‌ها و امثال اینها از مردم و شهروندان عذرخواهی کنند.

وی با طرح این سوال که چه مجموعه‌ای می‌خواهد مسئولیت سلامت، کارآمدی، پاکدستی، شجاعت و خدمت کردن شورای ششم به شهروندان را تضمین کند؟ افزود: یکی دیگر از راهکارهایی که می‌تواند به افزایش مشارکت شهروندان در انتخابات کمک کند، ایجاد یک پشتوانه یا به زبان عامیانه‌تر گارانتی عملکرد شورای ششم خواهد بود.

مهمترین برنامه شورای وحدت برای شورای شهر آتی استفاده از تمام ظرفیت‌ها برای اعتلای پایتخت است

رئیس ستاد انتخابات شورای وحدت در تهران در خصوص جایگاه مردم و نقشی که شهروندان در اداره شهر دارند، یادآور شد: ما معتقد هستیم که شهروندان باید در اداره شهر سهیم باشند. ما می‌توانیم در قیاس محله‌ای، بخش قابل توجهی از فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی، خدماتی، نظارتی، مدیریتی و حتی فکری را به شهروندانمان واگذار کنیم. سازمان‌های مردم‌نهاد، تشکل‌ها، NGOها و شوراهای محله ظرفیت‌هایی هستند که اگر بدانند شورای شهر دوره بعدی نگاه و تفکرش مردم‌ محور و محله‌ محور است، بدون شک انگیزه بیشتری برای فعالیت خواهند داشت.

طلایی در ادامه با تاکید بر این‌که شهر تهران تا ۱۰ سال آینده میزان سالمندانی خواهد بود که آمارش نسبت به الان چندین برابر افزایش پیدا خواهد کرد، افزود: در حال حاضر هیچ زیرساختی برای خدمات‌رسانی به این عزیزان فراهم نیست و برنامه شورای ششم و شورای وحدت ایجاد زیرساخت‌هایی برای خدمت‌رسانی به سالمندان جامعه است. در حوزه معلولان و کسانی که نیازمند تسهیلات خاص و ویژه هستند، شورای وحدت و شورای ششم به دنبال این است که برای این عزیزان امکانات بهتری نسبت به وضع موجود ایجاد کند.

رئیس ستاد انتخابات شورای وحدت در تهران در خصوص جایگاه بانوان به عنوان یکی از قشرهای فعال جامعه با توجه به شرایط و نیازمندی‌هایی که در حوزه‌های سلامت و بهداشت دارند، تشریح کرد: شورای ششم و اعضای شورای وحدت به دنبال این هستند که در حداکثر ممکن، فضاهای اختصاصی را برای این عزیزان ایجاد کرده تا با آرامش و آسایش بتوانند ورزش، سلامتی و بهداشت خودشان را دنبال کنند.

طلایی در مورد برنامه‌ها و رویکردهای شورای وحدت برای انتخابات شورای شهر دوره ششم عنوان کرد: جوان‌محوری، جوانگرایی و واگذاری کار به نسل جوان، برون‌سپاری کارها به بخش خصوصی و فعال کردن بخش خصوصی برای مشارکت در ساخت و ساز و عمران و توسعه شهر، کوچک‌سازی شهرداری به نحوی که با یک سازمان چالاک و چابک بتواند شهر را اداره کند، جزء سیاست‌های راهبردی شورای وحدت در شورای ششم است.

۲۷۲۱۵

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1520605

برچسب‌ها