تنها این گروه از دانشجویان حق ورود به خوابگاه را دارند

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: معاون دانشجویی دانشگاه تهران از فارغ التحصیلی ۱۴ هزار دانشجو در سال گذشته خبر داد.

سعیدحبیبا معاون دانشجویی دانشگاه تهران درباره حضور دانشجویان در خوابگاه‌ها اظهار کرد: برای بازگشایی خوابگاه‌ها تابع ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم.

او افزود: در حال حاضر با توجه به اینکه تهران از وضعیت قرمز کرونایی خارج شده است؛ بنابراین پایان نامه دانشجویانی که تصویب شده و استادان راهنما هم حضور فیزیکی این قبیل از دانشجویان را برای تحقق این موضوع در آزمایشگاه ها، کارگاه ها، مزرعه و دانشگاه‌ها لازم می‌دانند اجازه ورود به خوابگاه برای شان صادر خواهد شد.

حبیبا تصریح کرد: تنها دانشجویان تحصیلات تکمیلی با تعداد ۲۵۰۰ نفر در تمامی خوابگاه‌ها ساکن هستند، بیشتر دانشجویان در اتاق‌های تک نفره سکونت دارند، اما در برخی اتاق‌ها هم دو دانشجو زندگی می‌کنند.

معاون دانشجویی دانشگاه تهران با بیان اینکه دانشجویان کارشناسی حق ورود به خوابگاه‌ها را ندارند، تاکید کرد: از آن جایی که یکی از اهداف دانشگاه تهران این است که زمان فارغ التحصیلی دانشجویان نباید به علت نداشتن خوابگاه یا آزمایشگاه متوقف شود؛ بنابراین اختصاص خوابگاه به دانشجویان تحصیلات تکمیلی را در اولویت قرار دادیم.

او ادامه داد: دانشجویان هر دوره بعد از انجام فعالیت‌های تحقیقاتی خود خوابگاه‌ها را تخلیه کرده و سپس گروه جدید در خوابگاه‌ها ساکن می‌شوند.

حبیبا اضافه کرد: سال گذشته حدود ۱۴ هزار فارغ التحصیل در دانشگاه تهران داشته ایم و این موضوع بسیار برای ما خوشحال کننده بود؛ چرا که علی رغم شیوع ویروس کرونا توانسته ایم شرایط مناسبی را برای فارغ التحصیلی دانشجویان فراهم کنیم.

۴۷۲۳۷

کد خبر 1520732

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =