رئیس فدراسیون جهانی پاورلیفتینگ از امکانات ارومیه بازدید کرد / اولین دوره جام باشگاه‌های جهان مردادماه برگزار می‌شود

رئیس فدراسیون جهانی پاورلیفتینگ از امکانات ارومیه بازدید کرد تا آخرین شرایط این شهر برای میزبانی اولین دوره جام باشگاه‌های جهان در مردادماه را مورد سنجش قرار دهد.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، گاستون پاراژ رییس فدراسیون جهانی پاورلیفتینگ که به همراه رئیس کنفدراسیون آسیا و رئیس فدراسیون ایران به ارومیه سفر کرده است بعد از بازدید از امکانات این شهر و دیدار با استاندار آذربایجان‌غربی، در جمع خبرنگاران با تمجید از امکانات شهر ارومیه برای میزبانی این رقابت‌ها افزود: این رقابت‌ها با حضور ۸ تیم از ۷ کشور کانادا، اوکراین، روسیه، ازبکستان، قراقستان، تایوان و ایران برگزار خواهدشد.

وی اضافه کرد: این رقابت‌ها به پیشنهاد ایران برگزار و فدراسیون جهانی تلاش می‌کند با بیشتر شدن مسابقات بین‌المللی و راه‌یابی به مسابقات قاره‌ای از جمله بازی‌های آسیایی ۲۰۲۶، در آینده جزو رشته‌های المپیکی نیز قرار بگیرد.

پاراژ خاطرنشان کرد: یکی دیگر از اهداف سفر به ایران، بحث دوپینگ است که خوشبختانه در حال حاضر این رشته بنا به اعلام وادا "سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ" کمترین آمار مربوط به دوپینگ و استفاده از مواد نیروزا را دارد ضمن اینکه بحث حضور بانوان با لباس مناسب و اسلامی در مسابقات مختلف از جمله بازی‌های کشورهای اسلامی نیز مدنظر است.

رئیس فدراسیون جهانی پاورلیفتینگ اضافه کرد: در حال حاضر ۱۳۲ کشور عضو فدراسیون جهانی هستند و ۵ کشور نیز در نوبت عضویت قرار دارند ضمن اینکه آسیا نیز ۳۲ عضو دارد.

پاراژ شب گذشته به همراه فرشید سلطانی رئیس کنفدراسیون آسیا و عبدالمهدی نصیرزاده رئیس فدراسیون ایران برای بازدید از امکانات ارومیه به این شهر سفر کرده و صبح امروز با استاندار آذربایجان‌غربی دیدار و گفت و گو کرد.

46

کد خبر 1521364

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =