توسعه و رفاه شهروندان با انتخاب شورای شهر کارآمد

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استان قزوین گفت: امروز و فردای توسعه و پیشرفت شهرها در گرو انتخاب شورای شهر اصلح و کارآمد، امانتدار و مردمدار و متخصص است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ مصطفی صالحی، مدیرکل دفتر امور شهری و شوراها استان قزوین در جلسه معارفه شهردار جدید نرجه ضمن اشاره به شاخص های متعدد کارآمدی شورا  تاکید کرد: امروز و فردای توسعه و پیشرفت شهرها در گرو انتخاب  شورای شهر اصلح و کارآمد، امانتدار و مردمدار و متخصص است.

او در ادامه افزود: شورای شهر جهت رفع مشکلات شهروندان باید پرانگیزه و پرکار، بدور از مسائل   سیاسی، گروهی، حزبی و حاشیه ای، به دنبال رفع نیازهای اساسی شهر و مردم بوده و  به گونه ای که مصلحت مردم و شهر در اولویت کاری آنها قرار گیرد.

صالحی یاد آور شد: شورای شهر یک نهاد مردمی است که باید متشکل از افراد متخصص مورد نیاز شهر شکل بگیرد و شورای خدوم  با مشورت با افراد متخصص و آگاه و مجرب و آحاد نخبگان شهر می تواند از ایجاد مشکلات و آسیب جدی به  شهر و شهروندان جلوگیری کرده و موجب ارتقای کیفیت زندگی شهروندان شود.

او در ادامه به نقش و اهمیت مشارکت شهروندان در مدیریت شهری اشاره کرد و افزود: شورای شهر باید براساس انگیزه، کار و توانمندی متناسب با مشکلات عظیم مدیریت شهری شکل گیرد.

صالحی ادامه داد: مشارکت شهروندان ابزاری برای تقویت مدیریت شهری در جوامع پیشرفته امروزی و از شاخص های زندگی جوامع مختلف محسوب می شود. تنوع و پیچیدگی مسائل شهری در کنار معضل های اجرایی و مدیریتی، مشارکت شهروندان را در مسائل شهری ضروری نشان می دهد.

او در ادامه به نقش و اهمیت جایگاه شوراها در مدیریت شهری اشاره کرد و افزود: اعضای شورای شهر با توجه به اعتمادی که مردم به آنها کرده اند، امانت دار مردم هستند که باید با قانون مندی و شفافیت در امور، بهترین خدمت  به مردم را ارائه کنند.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استان قزوین در این جلسه به محدودیت هایی که برای وصول درآمدهای پایدار در شهرداری وجود دارد اشاره و خاطر نشان کرد: با تعامل شورای اسلامی شهر و شهردار، مدیریت شهری جهت ایجاد  درآمد های پایدار شهری باید تلاش و برنامه ریزی  را انجام دهند.

در پایان وحید درگی به عنوان شهردار جدید نرجه با حضور مسئولان شهر، بخشدار، فرماندار و امام جمعه معارفه شد.

48

کد خبر 1521703

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =