شوکِ ناشی از ۲۱ ضربه چاقو که بر بدن محمد دلکش، عکاس ایرانی وارد آمد

انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی ایران، با شوک‌آور خواندن حمله به یک عکاس خبری کشورمان، بیانیه‌ای را صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی ایران، در واکنش به ضرب و جرح محمد دلکش، عکاس خبری و دزدیدن وسایل او در بامداد ۱۳ خرداد، خواستار دستگیری عاملان این حمله شد.

در بیانیه انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی ایران، آمده است:

«۲۱ ضربه‌ای که بر پیکر رسانه فرود آمد....
خبر هولناک حمله به عکاس خبری که برای پوشش برنامه خبری عازم رامسر بود، جامعه عکاسی خبری کشور را در شوک و بهت سنگینی فرو برد. محمد دلکش از عکاسان با سابقه و خوشنام رسانه‌ای کشور در مسیر سفر کاری به رامسر که با توجه به محدودیت‌های ایجاد شده به واسطه همه‌گیری کرونا با وسیله نقلیه بین شهری انجام شده بود، مورد حمله وحشیانه دزدان به ظاهر مسافرکش و اصابت ۲۱ ضربه چاقو قرار گرفته و تمامی ابزار کاری او شامل دوربین و لنزها و گوشی همراهش، به سرقت رفته است.
تعرض و سرقت از فعالان رسانه‌ای و به ویژه عکاسان خبری که به اقتضای حرفه خود می‌بایست همیشه دوربین و تجهیزات عکاسی به همراه داشته باشند با وجود این‌که تازگی ندارد ولی این حد از قساوت و حمله با چاقو و وارد کردن ۲۱ ضربه که هر کدام از آن ضربه‌ها می‌توانست اتفاق غیر قابل جبرانی را رقم بزند، اگر نگوییم بی‌سابقه که کم سابقه بوده و ممکن است در صورت عدم جدیت در پیگیری و برخورد با عاملین این اقدام وحشتناک برای هر کدام از فعالین رسانه اتفاق بیفتد.
انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی ایران ضمن ابراز تأسف از حادثه‌ای که برای این عکاس خبری کشور پیش آمده است، از مقامات انتظامی استان انتظار دارد در کوتاه‌ترین زمان ممکن با ورود و پیگیری این حادثه هر چه زودتر عاملین حمله وحشتناک شناسایی و دستگیر شوند. چرا که هر گونه کوتاهی و عدم پیگیری در این مورد، متجاوزین و دزدان را جسورتر خواهد کرد. بی‌تردید این گونه تعرض‌های صورت گرفته خللی در تلاش فعالان رسانه‌ای کشور در جهت اطلاع رسانی و آگاهی بخشیدن به جامعه به عنوان بخشی از ارکان دموکراسی کشور بخصوص در این ایام حساس و تعیین کننده انتخابات ریاست جمهوری کشور ایجاد نخواهد کرد ولی همراهی و پیگیری ارگان‌های ذیربط امنیتی و انتظامی کشور می‌تواند تا حدود زیادی از تکرار این حوادث ناگوار جلوگیری کند.»

۵۷۵۷

کد خبر 1521922

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =