۶ نفر
۱۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۷:۳۰
شیوه اجرای مجری برنامه مناظره ها؛ خیلی متشکرم از شما!

خارج از مباحث حاشیه ای که برای اولین مناظره کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری تصور می شد مثل بحث و متلک های سنگین همتی و زاکانی به هم یا حملات پنج کاندیدا به عملکرد دولت اما نباید از لرزش دست های آقا محسن رضایی هم گذشت که این مساله هنگامه نشان دادن نمودارهایش بیشتر عیان می شد.

البته که اشاره و نکنه اصلی من محسن رضایی و زاکانی و جلیلی نیست که دست به نمودار بودند و سعی می کردند با نشان دادن انواع و اقسام نمودارهای مختلف دولت روحانی را به چالش بکشند تا این که بخواهند سوالات مطرح شده را پاسخ گویند. بگذریم.
جناب حیدری مجری مناظره ها خیلی تاثیر چندانی نداشت که بشود کارش را نقد کرد. برایش یک سری سوالات با سازوکاری مشخص طراحی شده بود که او باید مدام قرعه کشی می کرد و عددها را نشان می داد و سوالاتی که به دستش داده بودند را طرح می کرد.

حتی میکروفون های کاندیداها هم به سرعت سر وقت مورد نظر قطع می شد و نیازی به دخالت مجری نبود که مثلا بی طرفی یا تاثیرگذاری اش را نشان دهد.

نکته ام اما همین جاست. حیدری مجری مناظره ها شب گذشته حدود 10 ثانیه به پایان وقت هر کاندیداها به آنها می گفت:« خیلی متشکرم از جنابعالی» با این کار عملا 10 ثانبه از وقت تمام کاندیداها گرفته می شد در حالی که اصلن نیازی به این کار نبود.

وقتی میکروفون ها سر وقت قطع می شوند و کاندیداها هم ثانیه شمار دارند دیگر نیازی نبود و نیست تا جناب حیدری وارد عمل شود و تذکر دهد که وقت صحبت کنندگان در حال تمام شدن است.

اضافه صحبت کردن کاندیداها کسی را اذیت نمی کرد. مخاطب هم که حرف اضافه ای نمی شنید چون سر وقت میکروفون ها قطع می شد. پس نیازی به «خیلی متشکرم» های آقای حیدری نبود. این کار فقط همان ثانیه ها را از کاندیداها می گرفت، اگر نمی گویید حالا مگر در آن چند ساعت چه داشتند بگویند که در این ثانیه ها چیزی بگویند؟!

کد خبر 1522415

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =