«سریع و خشن ۹»؛ شگفتانه جشنواره فیلم کن ۲۰۲۱

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: طبق قولی که تیری فرمو، رئیس جشنواره کن داده بود، فیلم «سریع و خشن ۹» در این رویداد سینمایی اکران خواهد شد.

به گزارش ورایتی، «سریع و خشن ۹»، جدیدترین فیلم از این مجموعه سینمایی اکشن که محصول کمپانی یونیورسال است، طبق قول تیری فرمو، دبیر جشنواره فیلم کن، در این رویداد به نمایش در خواهد آمد.

این فیلم سینمایی با بازی وین دیزل، جان سینا و میشل رودریگز، از فیلم‌های مورد انتظار امسال است که در حال حاضر در گیشه بین‌المللی اکران می‌شود و تا کنون بیش از ۲۵۰ میلیون دلار که شامل ۲۰۳ میلیون از گیشه چین می‌شود، فروخته است.

برای اکران این فیلم در فرانسه، تاریخ ۱۴ ژوئن در نظر گرفته شده بود، اما اکنون اعلام شده است مخاطبان می‌توانند آن را در طی برگزاری جشنواره فیلم کن تماشا کنند. البته عوامل این فیلم در این اکران حضور نخواهند داشت.

مدتی پیش بود که تیری فرمو اعلام کرد یک فیلم بلاک باستر را برای نمایش در جشنواره فیلم کن در نظر گرفته است و از همان زمان شایعاتی در مورد این‌که چه فیلمی اکران خواهد شد، مطرح شده بود. انتظار می‌رفت این فیلم همزمان با اعلام فیلم‌های بخش رسمی جشنواره در تاریخ سوم ژوئن اعلام شود. او اعلام کرده که فیلم‌های «زمانی برای مردن نیست»، «تل ماسه» و «داستان طرف غربی» برای نمایش در این رویداد در نظر گرفته نشده بودند و «تل ماسه» قرار است در جشنواره فیلم ونیز نمایش داده شود.

با وجود پاندمی کرونا، تعدادی از فیلم‌های مهم ایالات متحده آمریکا از جمله فیلم سینمایی «گزارش فرانسوی» ساخته وس اندرسون و «مرداب» با نقش‌آفرینی مت دیمون اولین اکران‌شان را در جشنواره فیلم کن تجربه خواهند کرد.

طبق اعلام پیشین جشنواره فیلم کن، این رویداد یک جایزه نخل افتخاری را به جودی فاستر اهدا می‌کند. اخیراً نیز فیلم‌های بخش هفته منتقدان جشنواره فیلم کن اعلام شده است.

هفتاد و سومین دوره جشنواره فیلم کن از تاریخ ۶ تا ۱۷ ژوئیه برگزار خواهد شد و ریاست هیئت داوران آن نیز بر عهده اسپایک لی است.

۵۷۵۷

کد خبر 1523075

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =