هشدار سازمان ملل درباره شکننده بودن آتش بس غزه

فارس نوشت: هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل در «فرایند صلح خاورمیانه» درباره تشدید تنش‌ها بر سر احتمال برگزاری «راهپیمایی پرچم» در قدس اشغالی و هشدار حماس به صهیونیست‌ها هشدار داد.

در ادامه اظهارنظرها درباره احتمال برگزاری «راهپیمایی پرچم» در قدس اشغالی و هشدار حماس به صهیونیست‌ها، یک نماینده ویژه سازمان ملل از دو طرف خواست که خویشتندار باشند و آتش‌بس را تقویت کنند.

«تور ونسلند» هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل در «فرایند صلح خاورمیانه» به تشدید تنش‌های رژیم صهیونیستی و گروه‌های مقاومت فلسطین واکنش نشان داد؛ تنش‌هایی که این بار علت آن تدارک صهیونیست‌ها برای برگزاری «راهپیمایی پرچم» است.

رژیم صهیونیستی هر ساله در حول و حوش  روز جهانی قدس صدها هزار شهرک‌نشین صهیونیست تندرو را گردهم آورده  و  راهپیمایی بزرگی را برگزار می‌کند که از باب العامود و محله‌های قدیمی قدس عبور کرده و به صحن‌های مسجدالاقصی می‌رسد و سپس در آنجا برنامه‌ای موسوم به «رقص پرچم‌ها» اجرا می‌کند و از این طریق خواستار بیرون راندن فلسطینی‌ها از قدس می‌شود.

امسال با توجه به تحصن فلسطینی‌ها در مسجد الاقصی در هفته منتهی به روز قدس و به دنبال آن پاسخ مقاومت غزه به تجاوز رژیم صهیونیستی در قدس موجب شده بود که صهیونیست‌ها نتوانند این راهپیمایی را برگزار کنند.

حماس در بیانیه‌ای ضمن هشدار به رژیم صهیونیستی درباره عواقب برپایی راهپیمایی پرچم در بخش قدیمی قدس، هموطنان فلسطینی را به تشدید رویارویی با اشغالگران در کرانه باختری و تحصن در مسجد الاقصی دعوت کرد.

پس از هشدارهای حماس، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی خواستار لغو راهپیمایی پرچم شد و پلیس رژیم صهیونیستی هم در پی افزایش نگرانی‌های امنیتی، این راهپیمایی در قدس اشغالی را لغو کرد.

311311

کد خبر 1523103

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =