تولید مودم بومی کشور در باغ موقوفه عقیق آغاز شد

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: طی تفاهم‌نامه همکاری که با رییس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور منعقد شد، اکنون تولید مودم بومی کشور با استفاده از دانش های تک در باغ موقوفه عقیق آغاز شده است.

به گزارش خبرآنلاین از البرز؛ «عزیزاله شهبازی» در مراسم راه‌اندازی خط تولید مودم در استان که روز سه‌شنبه با حضور نماینده ولی فقیه و رییس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در مجموعه باغ عقیق برگزار شد، با اشاره به دستاوردهای البرز در حوزه اقتصادی و بویژه صادرات، افزود: سال گذشته صادرات البرز از مرز یک میلیون دلار گذشت و این امر در شرایط فعلی یک توفیق بزرگ محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: البرز در راستای حمایت از تولیدات دانش‌بنیان و همچنین علم و فناوری پیشتاز بوده و بزرگترین واحدهای دانش بنیان و استارت آپ‌ها در این استان فعالیت دارند؛ بر این اساس با توجه به ظرفیت‌های موجود درصدد هستیم تا پایان دولت نسبت به راه اندازی کارخانه فناوری استان اقدام کنیم.

شهبازی گفت: البرز قطب تولید و تامین دارو، مواد غذایی و لوازم یدکی کشور و در اکنون نیز تحقیقات و تولید واکسن‌های مطرح کشور در این استان صورت می‌گیرد که در این راستا برکت، پاستور و رازی پیشتاز هستند.

وی با اشاره به راه‌اندازی خط تولید مودم در این مجموعه، افزود: طی تفاهم‌نامه همکاری که با رییس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور منعقد شد، اکنون تولید مودم بومی کشور با استفاده از دانش های تک در باغ موقوفه عقیق آغاز شده است.

استاندار البرز به رویکرد بسیار خوب سازمان اوقاف و امور خیریه کشور و تعاملات ویژه رییس این سازمان در جهت رشد تولید و اشتغال اشاره کرد و گفت: تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و حرکت در مسیر تولید، پشتیبانی‌ها، مانع زدایی‌ها، نیازمند عزم جدی و هم‌افزایی و هم ‌وشانی بین دستگاه‌ها و سازمان‌ها است و استان البرز برای این هدف مهم متحد و منسجم اقدام و همراهی می کند.

وی اضافه کرد: این تولید مهم، حاصل اقدامی مشارکتی از سوی سازمان اوقاف و امور خیریه و دستگاه‌های مرتبط است که نیاز کشور را در خصوص مودم تامین کرده و بزودی کشور را در این رابطه از واردات بی نیاز می‌کند.

شهبازی گفت: همچنین امروز کلنگ ایجاد سوله‌های جدید جهت تولیدات دانش‌بنیان به زمین زده شد و البرز بستری مساعد برای فروش تولیدات دانش بنیان دارد و در این زمینه رتبه دوم کشور را دارد.

48

کد خبر 1523198

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =