رئیسی: واکسن «کوو برکت» تا آخر خرداد عرضه عمومی می‌شود

فارس نوشت: سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه پیش بینی می‌شود واکسن کووبرکت تا انتهای خرداد ماه وارد مرحله عملیاتی شود، گفت:۸۴ درصد از واکسن‌های تولید شده در دنیا را پنج کشور استفاده کردند.

علیرضا رئیسی، معاون بهداشت وزارت بهداشت با بیان اینکه پنج شرکت بومی در حوزه تولید واکسن کرونا فعالیت می‌کنند و پیش بینی می‌شود واکسن کووبرکت تا انتهای خرداد ماه وارد مرحله عملیاتی شود، اظهار کرد: در مرحله اول یک میلیون دُز واکسن به گروه‌های هدف تزریق خواهد شد.
 
وی با اشاره به اینکه هدف از واکسیناسیون کاهش مرگ و میر افراد مبتلا است، گفت: برای قطع زنجیره ویروس باید ۷۰ درصد از مردم واکسینه شوند.
 
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا تصریح کرد: تا هفت ماه آینده به تمام افراد در گروه‌های هدف در مرحله اول واکسیناسیون کرونا، واکسن تزریق خواهد شد. اگر ما به دنبال تولید واکسن داخلی نمی‌رفتیم کشورهای خارجی به راحتی اجازه فروش واکسن را به ما نمی‌دادند و حرف‌هایی که امروز دنیا از حقوق بشر و اموری از این دست می‌زند، گزافه‌ای بیش نیست.
 
 
برای یک هزار و ۳۰۰ شغل در ایران پروتکل‌های بهداشتی تدوین شده‌ است
 
به گفته رئیسی در ایران به ازای هر یک هزار تن جمعیت کمتر از یک و نیم تخت بیمارستانی وجود دارد؛ در حالی که این رقم در کشورهای اروپایی هفت تخت به ازای هر هزار نفر است اما برغم این موضوع شبکه بهداشت و درمان کشور عملکرد مطلوب‌ تری نسبت به بسیاری از کشورها از خود برجای گذاشته است.
 
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا ادامه داد: در کنار عملکرد مطلوب حوزه بهداشت و درمان، بزرگان دینی و به ویژه مقام معظم رهبری با عمل واقعی به رعایت پروتکل‌های بهداشتی کمک قابل توجهی به روند کنترل و مبارزه با این ویروس منحوس کردند.
 
وی عنوان کرد: در کشورهای اروپایی ۶۲ درصد از سالمندان در خانه سالمندان نگهداری می‌شوند؛ در حالی که ۹۹ درصد از سالمندان ایرانی در کنار خانواده‌های خود زندگی می‌کنند و شکل و نحوه مراقبت از سالمندان در ایران بسیار مطلوب‌ تر از کشورهای مدعی بوده است.
 
معاون بهداشت وزارت بهداشت بیان کرد: برای یک هزار و ۳۰۰ شغل در ایران پروتکل‌های بهداشتی تدوین شده‌ است که نمونه چنین اقدامات کارشناسی شده در بسیاری از کشورها مشاهده نمی‌شود.
 
 

47231

کد خبر 1523489

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =