پرچمدار ایران در المپیک؛عابدینی،معروف یا نیکخواه بهرامی؟

هنوز به طور قطعی مشخص نشده است که پرچمدار ایران در المپیک چه کسی است اما اگر این مراسم برگزار شود احتمالا یکی از بین عابدینی،معروف یا نیکخواه بهرامی خواهد بود.

مرتضی رضایی: هنوز تکلیف رژه رفتن ورزشکاران در روز افتتاحیه رقابت های المپیک مشخص نشده است.سخت گیری های میزبان برای حضور ورزشکاران و تماشاگران در توکیو و سخت گیری ها برای حضور در رژه افتتاحیه باعث شده تا خیلی از کشورها برای انتخاب پرچمدار خودشان با اما و اگر روبرو شوند.حتی خبر رسیده که ممکن است به دلیل همه این محدودیت ها اصلا رژه ای در کار نباشد.با این حال اگر مراسم افتتاحیه برگزار شود قطعا ایران در این مراسم پرچمدار خواهد داشت.اما امسال کدام ورزشکار از کدام رشته مقابل کاروان ایران خواهد ایستاد و پرچم به دست آن جلو  حرکت خواهد کرد؟

این 16 پرچمدار

ایران تا به حال 16 بار در رقابت های المپیک شرکت کرده است.در این 16 دوره سه بار بانوان ورزشکار پرچمدار بوده اند و در 13 بار دیگر این آقایان بوده اند که برای کاروان ایران پرچمداری کرده اند.

1948 :مصطفی بهارمست - نماینده انجمن ورزشی ارتش در کاروان
1952:محمود نامجو – وزنه برداری 
1956:محود نامجو – وزنه برداری
1960:جعفر سلماسی:وزنه برداری
1964:نصرت الله شاهمیر:رییس فدراسیون شنا در کاروان ایران
1968:ابوالفضل انوری:کشتی
1972:عبدالله موحد:کشتی
1976:مسلم اسکندر فیلابی- کشتی
1988:حسن زاهدی - تکواندو
1992:علیرضا سلیمانی –کشتی 
1996:لیدا فریمان – تیراندازی
2000:امیر رضا خادم – کشتی
2004:آرش میراسماعیلی – جودو
2008: هما حسینی – روئینگ
2012:علی مظاهری بوکس
2016:زهرا نعمتی - تیروکمان

پرچمدار ایران در المپیک؛عابدینی،معروف یا نیکخواه بهرامی؟

چه کسانی پرچمدار می شوند؟
فقط یک محدودیت برای انتخاب پرچمدار در رژه روز افتتاحیه وجود دارد و آن هم این است که آن ورزشکار در روز افتتاحیه در کشور مورد نظر حضور داشته باشد.به همین دلیل هم بوده که خیلی از ستاره های ورزش ایران نتوانسته اند پرچمدار مراسم افتتاحیه باشند.انتخاب پرچمدار با خود کشورها است و هیچ محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.

چه کسی پرچمدار ایران در توکیو است؟
برای حضور در رژه روز افتتاحیه رشته های شمشیربازی،والیبال،بسکتبال،وزنه برداری،تیراندازی،تیروکمان و تکواندو در توکیو حضور دارند و سایر رشته ها با تاخیر به محل برگزاری رقابت ها خواهند رسید.محدودیت ها و سخت گیری های میزبان باعث شده تا ورزشکاران شرایطی اینچنینی داشته باشند؛5 روز قبل از مسابقات حضور در توکیو و یک روز پس از پایان رقابت ها ترک ژاپن.اما در زیر به نفراتی که ممکن است پرچمدار ایران در المپیک باشند اشاره می شود.

مجتبی عابدینی – کاپیتان شمشیربازی
مجتبی عابدینی یکی از نفراتی است که شانس بالایی برای پرچمداری در المپیک را دارد.این المپپک بدون شک آخرین المپیکی است که عابدینی تجربه می کند و پس از آن خیلی بعید است که با توجه به سن و سالش در المپیک پاریس حضور داشته باشد.عابدینی یکی از شانس های کسب مدال در توکیو است.افتخاراتی که او در سال های اخیر کسب کرده شانس‌اش برای پرچمداری را بالا می برد.

پرچمدار ایران در المپیک؛عابدینی،معروف یا نیکخواه بهرامی؟

سعید معروف – کاپیتان تیم ملی والیبال
به نظر می رسد که شانس سعید معروف برای پرچمداری در المپیک بیشتر از سایر گزینه ها باشد؛آن هم به چند دلیل.اول اینکه در طول سالیان مختلف ورزشکاری از رشته های تیمی پرچمدار نبوده است.دوم اینکه سعید یکی از چهره های مطرح و در اصطلاح وزنه ای در کاروان ایران است و سوم اینکه انتخاب ورزشکاران از رشته های انفرادی ممکن است روی عملکرد آنهابرای مسابقه تاثیر بگذارد.تاثیری که در رشته های تیم کمتر ممکن است پیش بیاید.البته سعید اخلاق خاصی دارد و شاید به همین دلیل پرچمداری را به شخص دیگری بسپارد.

پرچمدار ایران در المپیک؛عابدینی،معروف یا نیکخواه بهرامی؟

صمد نیکخواه بهرامی – تیم ملی بسکتبال
صمد نیکخواه بهرامی هم یکی از کسانی است که شانس زیادی برای پرچمداری در المپیک دارد.او هم به همان دلایلی که برای سعید معروف عنوان شد می تواند در رژه ایران در المپیک پرچمداری کند.پیشنهادی که اگر به صمد بدهند احتمالا آن را قبول خواهد کرد.

پرچمدار ایران در المپیک؛عابدینی،معروف یا نیکخواه بهرامی؟

البته و در این بین ورزشکارانی چون نجمه خدمتی،مهیار صداقت،آرمینا صادقیان، فاطمه کرم‌زاده، هانیه رستمیان،آرمین هادی‌پور  و میرهاشم حسینی،میلاد وزیری و ...هم در روز افتتاحیه در ژاپن حضور دارند اما احتمال پرچمداری آنها نسبت به سایر گزینه ها خیلی کم است.

251 251

کد خبر 1523752

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =