رکورد بیشترین بازی ملی در تاریخ شکسته می‌شود؟

دنیای ورزش تورنتو نوشت: مهاجم تیم ملی کویت سه شنبه این فرصت را دارد تا بازی حضور در مقابل چین تایپه، رکورددار بازی ملی در تاریخ فوتبال شود.

در شرایطی که تیم ملی کویت شانسی برای صعود به دور نهایی رقابت‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر ندارد و آن‌ها با تساوی مقابل اردن، اندک شانس صعود خود را از دست دادند اما مصاف هفته پایانی مقابل چین تایپه از حیث شکستن یک رکورد تاریخی برای کویتی‌ها حائزاهمیت است؛ چرا که می‌تواند نام مهاجم این تیم به به عنوان رکورددار بازی ملی در تاریخ فوتبال ثبت شود.

بدر الموتوا مهاجم ۳۶ ساله تیم ملی کویت که حضور ثابتی که در ترکیب تیم ملی کشورش دارد و ۵۶ گل نیز با پیراهن تیم ملی کویت به ثمر رسانده، با حضور در مقابل تیم ملی چین تایپه در جدال هفته پایانی دور دوم مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر این شانس را دارد تا به رکورد ۱۸۴ بازی ملی برسد و با رکورد بیشترین بازی ملی در تاریخ فوتبال که در اختیار احمد حسن دروازه‌بان سابق تیم ملی مصر است، برابری کند.

پس از این دو بازیکن، احمد مبارک بازیکن تیم ملی عمان با ۱۸۰ بازی ملی سومین بازیکن رکورددار بازی ملی در تاریخ فوتبال است که همچنان هم به فوتبال خود ادامه می‌دهد و احتمال دارد او در صورت صعود تیم ملی عمان به مرحله نهایی، رکورد به دست آمده برای بدر الموتوا را بشکند.

سرجیو راموس مدافع اسپانیایی تیم رئال مادرید هم ۱۸۰ بازی ملی دارد اما با توجه به خط خوردن نام او از فهرست تیم ملی اسپانیا برای تورنمنت یورو ۲۰۲۰، این مدافع اسپانیایی شانس فوق‌العاده رسیدن به بیشترین رکورد بازی ملی در تاریخ را از دست داد.

رکورد بیشترین بازی ملی در تاریخ شکسته می‌شود؟

۲۵۶ ۲۵۱

کد خبر 1524588

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =