راه اندازی کافه‌های کارآفرینی در قزوین

معاون اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: راه اندازی کافه‌های کارآفرینی، بازیگران عرصه کارآفرینی را به یکدیگر مرتبط کرده و فرصت‌های شغلی جدیدی را در استان خلق می‌کند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ وحید انتظاری، معاون اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: راه اندازی کافه کارآفرینی یکی از طرح های اداره کل کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بود که که اجرای آن به ادارات استانی ابلاغ شد.

انتظاری با بیان اینکه راه اندازی کافه‌های کارآفرینی، بازیگران عرصه کارآفرینی را به یکدیگر مرتبط کرده و فرصت‌های شغلی جدیدی را در استان خلق می‌کند، افزود: در این طرح به کافه های استان مجوز داده می شود تا تجربه های موفق کارآفرینی را با دعوت از استادان و کارآفرینان برتر در یک محیط صمیمی به‌راحتی در اختیار جویندگان کار قرار دهند و ایده‌های کارآفرینی به اشتراک گذاشته شود.

انتظاری با بیان اینکه شرایط و بسترهای لازم برای اجرای این طرح در یک کافه استان فراهم شده است، گفت: تغییر در نگاه و نگرش به فرصت های شغلی، برداشتن موانع از پیش روی علاقه مندان به ورود به عرصه کارآفرینی، خلق یک شبکه اجتماعی گسترده تر میان کار آفرینان استان و انتقال تجربیات، یادگیری ها و دانش ها به جوانان از جمله اهداف این طرح است.

 او افزود: اجرای این طرح، اکوسیستم کارآفرینی استان را اصلاح می‌کند و با ارتباط و اتصال بازیگران عرصه کارآفرینی استان نقش موثری در اشتغالزایی و خلق فرصت های جدید شغلی ایفا می کند.

انتظاری با اشاره به برگزاری جشنواره های کارآفرینی، ادامه داد: در کنار این طرح، برگزاری جشنواره های کارآفرینی در استان در دستور کار قرار دارد که موجب ترویج و توسعه کارآفرینی می شود.

معاون اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: با توجه به شیوع کرونا و تعطیلی و محدودیت فعالیت کافه ها اجرای این طرح در استان با وقفه مواجه شد ولی امیدواریم هرچه سریعتر با رفع تهدید کرونا شاهد اجرای این طرح در استان باشیم.

46

کد خبر 1524899

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =