۰ نفر
۲۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۳
دعوت به مشارکت در تعیین سرنوشت

به فضل الهی در آستانه انتخاباتی دیگر قرار گرفته ایم.

ایرانیان عزیز! هموطنان گرامی!
انتخابات، همیشه در نظام اسلامی ما مهم و تعیین کننده بوده و هست. اما این بار، از اهمیت و تاثیری دوچندان برخوردار است؛ به ویژه گزینش رییس جمهور که به تصریح قانون اساسی، پس از مقام رهبری، «عالی ترین مقام رسمی کشور است‏ و مسئولیت‏ اجرای‏ قانون‏ اساسی‏ و ریاست‏ قوه‏ مجریه‏ را جز در اموری‏ که‏ مستقیماً به‏ رهبری‏ مربوط می‏ شود، بر عهده‏ دارد.»

به سهم خویش، فروتنانه از یکایک شهروندان، با هر گرایش و تفاوتی که دارند، درخواست می کنم از حق مشارکت در تعیین سرنوشت که خدا به آنان داده است، استفاده کنند و در انتخابات روز 28 خرداد  1400 حضور پررنگ و با نشاط داشته باشند. چنین حضوری، پشتوانه اقتدار کشور و مایه قدرت و قوت کسی خواهد بود که پس از رأی اکثریت، منتخب همه ملت است و تمام رقیبان و رفیقان موظف به حفظ احترام و کمک به وی خواهند بود.

بر همه ماست که به دعوت رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، مراجع عظام تقلید، نخبگان و خیرخواهان لبیک گفته و پس از حصول حجت شرعی به مناسب ترین فرد از میان افراد موجود رأی دهیم. معیار و ملاک حصول حجت شرعی نیز همان است که امام راحل عظیم الشأن (ره) بیان فرموده اند؛ یعنی اینکه «احدی شرعاً نمی‌تواند به کسی کورکورانه و بدون تحقیق رأی بدهد، و اگر در صلاحیت شخص یا اشخاصی تمام افراد و گروهها نظر موافق داشتند ولی رأی دهنده تشخیصش بر خلاف همه آنها بود، تبعیت از آنها صحیح نیست، و نزد خداوند مسئولیت دارد، و اگر گروه یا اشخاص صلاحیت فرد یا افرادی را تشخیص دادند و از این تأیید برای رأی دهنده اطمینان حاصل شد، می‌تواند به آنها رأی دهد.»
از خدای بزرگ بهترین سرنوشت را برای ایران و ایرانیان درخواست می کنم؛« إِنَّ رَبِّی قَرِیبٌ مُّجِیبٌ».

کمترین خدمتگزار شما
نماینده مردم شریف استان تهران در مجلس خبرگان رهبری

کد خبر 1526163

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =