مردم برای حفظ امنیت کشور در انتخابات مشارکت کنند

رییس کل دادگستری استان قزوین گفت: مردم برای حفظ امنیت کشور، در انتخابات مشارکت حداکثری داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین،؛ نورالله قدرتی، رییس کل دادگستری استان قزوین در اولین نشست شورای حفظ حقوق بیت المال که با حضور مسئولان قضایی و اجرایی استان برگزار شد، گفت: مشارکت حداکثری اولین خواسته رهبر انقلاب در انتخابات است و مردم باید با انتخاب آگاهانه و انتخاب فرد اصلح بتوانند به مسئولیت ملی، دینی و انقلابی خود عمل کرده و اولین گام بلند اجتماعی را درگام دوم انقلاب برای صیانت از کشور و مأیوس شدن دشمن بردارند.

رییس کل دادگستری استان قزوین گفت: با وجود مشکلات و نارضایتی‌ها، رای ندادن راه به جایی ندارد بلکه با انتخاب درست می‌توان تحول ایجاد کرد لذا از مردم خواست برای حفظ امنیت کشور، در انتخابات مشارکت حداکثری داشته باشند.

او در ادامه این نشست بیان کرد:  دستگاه قضایی استان در جهت صیانت و حفاظت از حقوق بیت المال کاملا جدی است و با حساسیت خاصی نسبت به موضوعات مطروحه در این حوزه ورود پیدا می‌کند و انتظار ما این است که تمامی دستگاه‌های متولی نیز در اجرای وظایف قانونی خود قاطعانه عمل کنند و قبل از ورود خسارت و تضییع حقوق بیت المال، وارد عمل شوند.

مقام ارشد قضایی استان بیان کرد: دستگاه قضایی هشدارهای لازم را به متعرضان و متصرفان به بیت المال و متخلفان این حوزه داده است و مجددا تاکید می شود که با اشخاص، افراد، مقامات و... که به خاطر مقاصد و منافع شخصی و با سوء استفاده از خلاء های قانونی، حقوق عمومی و بیت المال را تضییع می کنند، بدون اغماض برخورد می کند.

قدرتی خاطر نشان کرد: اجرای احکام قضایی صادره در راستای جلوگیری از تعرضات، حفظ و صیانت از حقوق بیت المال بسیار حائز اهمیت است و اجرای این احکام در راستای پیشگیری از وقوع جرم توسط دستگاه های متولی باید تسریع یابد و بدون شک اجرای قاطعانه آنها جنبه بازدارنگی دارد.

 رییس کل دادگستری استان قزوین در پایان گفت: برخی خلاء های قانونی در راستای حفظ حقوق بیت المال وجود دارد که باید احصاء و اصلاح شود و با توجه به شرایط موجود روزآمد شده تا رفع این خلاء ها فرصت سوء استفاده را از متخلفان و متعرضان گرفته و از دست اندازی ها به انفال، بیت المال و تضییع حقوق عمومی جلوگیری کند.

48

کد خبر 1526224

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =