سنجش ۹۰ هزار نوآموز اصفهانی از پنجم تیرماه

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنائی استان اصفهان گفت:طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان از روز پنجم تیرماه تا پایان شهریور در ۶۷ پایگاه و توسط۶۰۰ نیرو مراقب سلامت در استان اصفهان اجرایی می شود. 

محسن الماسی در گفت وگو با خبرنگار خبرآنلاین اظهار داشت: طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان از روز پنجم تیرماه تا پایان شهریور در ۶۷ پایگاه و توسط۶۰۰ نیرو مراقب سلامت در استان اصفهان اجرایی می شود. 

وی افزود:  این طرح براساس قوانین فرادستی و مصوبه هیئت وزیران از سال ۱۳۷۵ سالانه اجرا شده است. طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان با مشارکت وزارت بهداشت و درمان و آموزش و پرورش اجرا می شود و سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور متولی اجرای آن است.

وی با اشاره به اینکه پس از ثبت اطلاعات نوآموز، نوبت گیری در سامانه سنجش انجام می شود، گفت: در برگه ای که به والدین تحویل داده می شود تاریخ مراجعه نوآموز به پایگاه سنجش سلامت مشخص شده است. مراحل آماده سازی و آموزش نیروها در طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان از فروردین ماه انجام شده است تا این طرح از روز پنجم تیرماه در تمام مناطق و نواحی آموزش و پرورش استان اصفهان اجرایی شود.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنائی استان اصفهان بیان کرد: چنانچه دانش آموز با مراقب سلامت همکاری لازم را نکرد به مراکز تخصصی تر معاینات ارجاع می شود تا در نهایت میزان آمادگی تحصیلی و سلامت دانش آموز برای ورود به پایه اول ابتدایی بررسی شود.

ارجاع ۱۰ الی ۱۴ درصد دانش آموزان به پایگاه های تخصصی سنجش سلامت

الماسی با اشاره به اینکه به طور متوسط  ۱۰ الی ۱۴ درصد دانش آموزان به پایگاه های تخصصی ارجاع می شوند، اظهار کرد: برای جلب ضریب اطمینان در پایگاه های تخصصی فرایند سنجش با همکاری مرکز بهداشت، نوآموز مورد بررسی قرار می گیرد.

وی تاکید کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا توصیه می شود یکی از والدین به همراه نوآموز به پایگاه طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان مراجعه کند. همراه داشتن اصل شناسنامه والدین و نوآموز به همراه کارت واکسن، یک قطعه عکس و مبلغ ۵۰ هزار تومان در روز مراجعه الزامی است.

48

کد خبر 1527915

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =