نتایج کلی انتخابات ۱۴۰۰ در استان همدان اعلام شد

رئیس ستاد انتخابات استان همدان نتایج ‌و جزییات آماری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در استان همدان و میان دوره ای مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه بهار و کبودرآهنگ را اعلام‌کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین همدان ؛ مصطفی آزادبخت در گفتگویی با اعلام این خبر افزود: یک میلیون و ۴۲۵ هزار و ۹۷۰ نفر از جمعیت استان همدان واجد شرایط شرکت در انتخابات هستند که از این تعداد ۶۵۰ هزار و ۴۲۰ نفر معادل ۴۵.۶ درصد در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری شرکت کردند.

وی خاطرنشان کرد: براساس نتایج حاصله، میزان آرای نامزدهای انتخابات  ریاست جمهوری در این استان به ترتیب سیدابراهیم رئیسی ۴۴۰ هزار و ۸۴۷ رأی، عبدالناصر همتی ۶۲ هزار ۹۸۹ رأی، محسن رضایی ۵۳ هزار و ۲۶۲ رأی و سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی نیز ۲۰ هزار و ۶۲۶ رأی است.

رئیس ستاد انتخابات استان همدان گفت: میزان مشارکت مردم شهرستان‌ها در انتخابات ریاست جمهوری نیز شامل شهرستان همدان ۳۹.۶ درصد، ملایر ۴۳ درصد، نهاوند ۵۱.۷ درصد، تویسرکان ۴۹.۷ درصد، کبودرآهنگ ۵۰.۹ درصد، اسدآباد ۵۰.۵ درصد، بهار ۴۹.۴ درصد، رزن ۵۲.۸ درصد، فامنین ۵۶.۵۵ درصد ودرگزین ۵۵.۳۳ درصد برآورد شده است.

وی اظهار داشت: در نتیجه انتخابات میان دوره‌ای مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه بهار و کبودرآهنگ نیز "فتح الله توسلی" با کسب ۳۶ هزار و ۲۹۳ رأی حائز اکثریت آرا شده و به عنوان نماینده مردم این ۲ شهرستان راهی مجلس شد.

48

کد خبر 1528102

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =