پیگیری قتل بابک خرمدین در برنامه تلویزیونی «سوره»

در نخستین قسمت از فصل تازه برنامه تلویزیونی «سوره»، قتل بابک خرمدین و حواشی فقهی پیرامون آن از جمله موضوعاتی است که مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، فصل تازه برنامه «سوره» با تغییراتی در فرم و افزودن بخش‌های جدیدی به برنامه به صورت هفتگی و به طور زنده، سه‌شنبه‌شب‌ها ساعت ۲۲، روی آنتن شبکه چهار سیما خواهد رفت.

گفت‌وگو با چهره‌های شاخص قلمرو دین‌پژوهی، ارتباط تلفنی با صاحب‌نظران در حین برنامه و پرداختن به اخبار مهم قلمرو دین‌پژوهی، بخش‌های مهم سری جدید برنامه «سوره» خواهند بود. قتل بابک خرمدین و حواشی فقهی پیرامون آن از جمله موضوعاتی است که سوره در بخش اخبار قسمت اول خود به آن خواهد پرداخت.

طرح مفهوم فمینیسم اسلامی، پرداختن به آرا و اندیشه‌های سید قطب و بررسی و نقد کتاب «شهید جاوید» از موضوعاتی بود که در فصل‌های قبل این برنامه مجال طرح در تلویزیون را پیدا کرد.

مسعود دیانی، همچنان در قامت مجری-سردبیر، اجرای این برنامه را بر عهده خواهد داشت. او پیش از این به عنوان مجری در برنامه‌های دیگری چون «شبِ روایت» حضور داشته است.

«سوره» در قسمت نخست با حضور ابوالقاسم علیدوست به حدود اختیارات دولت اسلامی و نسبت آن با امر خصوصی و اجتماعی خواهد پرداخت.

برنامه «سوره»، کاری از گروه فرهنگ و اندیشه شبکه چهار سیما و به تهیه‌کنندگی مرتضی روحانی است که هر هفته ساعت ۲۲ با یک گفت‌وگو و موضوع ویزه روی آنتن خواهد رفت. بازپخش برنامه، شنبه‌ها ساعت ۱۴ خواهد بود.

۵۷۵۷

کد خبر 1528216

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 11
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۰۱:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۲
  8 0
  باید این قانون اصلاح بشه چند تا بچه و جوان دیگه باید قربانی فرزند کشی بشن تا .... بسه دیگه طاقت پرپر شدن فرزندان این سرزمین رو نداریم،بابک حیف شد.
 • محمدی IR ۰۹:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۲
  1 4
  بابک خرمدین قاتل ودیوانه چه ربطی به دین پژوهی داره
  • یا هم وطن بابک خرم دین IR ۰۵:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۳
   2 1
   چون بابک خرم دین هم مسلمان بود و مرگ دلخراشش جامعه اسلامی و هم وطنانش رو متاثر کرد.
  • IR ۱۰:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۳
   2 1
   واهمه نداشته باشید جناب محمدی قرار نیست به دین شخص شما خدشه ای وارد بشه اگه متن خبر رو با دقت میخوندید گفته در برنامه به قتل بابک خرمدین که دم دست ترین مورد تا الان هست از نظر فقه شیعی به بررسی مجازات و جرم ولی دم که پدر فرزند کش هست پرداخته شد،یعنی بررسی حکم شیعی در رابطه با فرزندکشی.فقط همین.چون ما مسلمان هستیم.
  • IR ۱۰:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۳
   3 0
   دوستِ محترم " بابک خرم دین " قاتل و دیوانه نبود! جوانِ سینماگرِ فارغ التحصیلِ ممتازِ دانشکدهِ هنرِ دانشگاهِ تهران و استادِ برجستهِ دانشگاه در رشته کارگردانی و آموزشِ سینما بود،یک جوانِ مسلمانِ موفقِ ایرانی که چهل روز پیش به دستِ پدر و مادرش کشته و مثله شد.
  • IR ۱۰:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۳
   2 1
   دین برنامه زندگی و آموزه های الهی و اسمانی از طرف خدا برای تک تک ابنا بشر هست از اول دنیا تا آخر دنیا اینجور نیست که در انحصار عده ای خاص باشه و این ما هستیم که انتخاب میکنیم دین دار باشیم یا نه،جناب محمدی بابک خرم دین قاتل و دیوانه نبود،خدا رحمتش کنه،ایشون مقتول این پرونده جنایی هست و چرا فکر میکنید به ساحت دین داری شما اهانت شده به چه دلیل؟؟!!
 • IR ۱۳:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۲
  8 0
  حکم قطع دست سارق رو میشه تبدیل به حبس کرد ،طرفهنوز نیومده بیرون باز دزدی میکنه و حرفه اش اینه و باکی هم نداره، ولی پدری پاره تن خود رو سلاخی میکنه،اما نمیشه حکم مجازاتش رو تغییر داد؟!طرف بچه این مملکت بوده یعنی قانون عادلانه تری نیست از خون او دفاع کنه؟؟! دزدی نیست ها مساله گرفتن جان یک فرزند هست
 • IR ۱۴:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۲
  7 0
  اجرای بخشی از عدالت،دفاع از حق مظلوم،قصاص مناسب ظالم،عبرت و بازدارندگی از وقوع دوباره جرم،برقراری امنیت اگه اینها دلیل اجرای احکام الهی و تعزیرات هست،پس چرا باید دفاع از خون بابک خرم دین با حکم قصاص پدر،صورت نگیره؟؟ کشتن فرزند و مثله کردن اون حکمش باید انقدر سبک باشه؟ مگه چند تا بابک خرم دین داشتیم؟ چند تا بچه دیگه باید قربانی عدم تناسب مجازات با جرم بشن.
 • یک ایرانی IR ۱۴:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۲
  7 0
  امیدواریم این قانون مناسب با جرم تغییر کنه،خدا بابک رو رحمت کنه حداقل اسمش توی تاریخ بمونه که برای دفاع از حق بابک خرم دین دفاع از خون و آبروی او،یک حکم مجازات که چندان تناسبی با اجرای عدالت نداشت تغییر کرد.
 • IR ۱۵:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۲
  6 0
  اگه دنیا و عدلش یعنی پدری سر خود حکم بده و بکشه و مثله کنه و قانون و عده ای از مردم ازش حمایت کنن،پس جای بابک پیش خدا الان از همه جا بهتره. بذار ما هم پشت این قانون قایم بشیم تا فردای قیامت که نمیشه از عدل خدا فرار کرد.. بابک خرم دین ِ عزیز، روحت شاد.
 • IR ۱۵:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۲
  6 1
  خیلی زور داره به قرآن! یه عمر نجیبانه زندگی کن،بهت تهمت بزنن،بکشن قطعه قطعه کنن بندازن دور،بعد حکمشون این باشه که فقط حبس بکشن،چون پدر و مادرت هستن! راس میگن به خدا بابک جان داداش الان هرجا هستی حالت بهتر نیس؟ خدا رحمتت کنه روزی هزار بار.