کوچکترین تغییر کاربری اراضی کشاورزی البرز شناسایی می شود

فرمانده یگان حفاظت از اراضی کشاورزی البرز اعلام کرد که با به کارگیری سامانه‌های هوشمند، کوچکترین تغییر کاربری اراضی کشاورزی البرز شناسایی و متخلفان تحت پگیرد قانونی قرار می‌گیرند.

به گزارش خبرآنلاین از البرز؛ سرهنگ «سید مجتبی موسوی» افزود: با  راه اندازی  سامانه پایش تصویری در استان البرز دیگر فرصتی برای پنهان ماندن تغییر کاربری غیر مجاز نخواهد بود. 
وی بیان کرد: با توجه به اینکه تغییر کاربری اراضی کشاورزی تهدیدی برای امنیت غذایی مردم به شمار می‌رود، بر این اساس استان البرز برای نخستین بار در کشور از دانش هوش مصنوعی برای شناسایی تغییرات کاربری در اراضی بهره گرفته است.

موسوی  تضریح کرد: از مزایای این فناوری نوین نظارت مسوولان مرتبط با حفظ کاربری در این حوزه موجب صرفه‌جویی در سایر هزینه‌ها از جمله کاهش مصرف سوخت و نیروی انسانی جهت شناسایی موارد غیر مجاز شده است. 
وی  افزود: دقت شناسایی از طریق این سامانه در حدی است که  حتی فعالیت‌های در مقیاس کوچک و یا هر اقدام مشکوک همچون حفر یک چاله کوچک ۲ متری و یا تسطیح سازی زمین در اراضی کشاورزی شناسایی می‌شود.

فرمانده یگان حفاظت اراضی کشاورزی البرز به آن دسته از کسانی که با بی‌توجهی به قوانین حفظ کاربری اراضی سبب  خسارات و از بین رفتن اراضی می‌شوند، تذکر داد که تغییر کاربری های غیر تحت پیگرد قانونی قرار می‌گیرد.

48

کد خبر 1528803

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =