نصب مستقیم پمپ بروی کنتور آب غیرقانونی است

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب لرستان گفت: نصب مستقیم پمپ بر روی کنتور و یا شبکه توزیع آب غیرقانونی است.

به گزارش خبرآنلاین لرستان،  حمیدرضا کرموند در این رابطه گفت: مشترکینی که به صورت مستقیم اقدام به نصب پمپ بر روی کنتور و یا شبکه توزیع آب کنند، برخورد قانونی خواهد شد. 
وی افزود:هر مشترکی که به دلیل افت فشار شبکه نیازمند استفاده از پمپ برای تقویت فشار آب داخل ساختمان باشد  می بایست بین پمپ و کنتور از مخزن ذخیره آب استفاده کند. 
کرموند ادامه داد :  طبق  بند ۲-۳۴-۴ آیین نامه عملیاتی و شرایط عمومی تعرفه های آب و فاضلاب کشور در مواردی که در شبکه افت فشار و یا کمبود آب وجود دارد مشترک اجازه نصب پمپ بر روی شبکه آب شهری به طور مستقیم را نخواهد داشت و در صورت تخلف، شرکت نسبت به قطع انشعاب آب تا برچیدن پمپ اقدام خواهد نمود. 
وی به مشکلات ناشی از نصب مستقیم پمپ بر روی شبکه آب اشاره و تاکید کرد این اقدام باعث نشان دادن مصرف غیر واقعی بر روی کنتور آب و تحمیل آب بهای بسیار بیشتر از مقدار واقعی مصرف به مشترکین (در مواقع افت فشار آب به دلیل مکش پمپ آب به همراه مقادیر زیادی هوا و کف از کنتور عبور می کند) و همچنین ایجاد فشار منفی ناشی از کارکرد تعداد زیادی پمپهای خانگی بر روی شبکه آب شهر موجب مکیده شدن آب سطحی آلوده به فاضلاب خانگی در نقاطی می شوند که شبکه آب شهری دارای شکستگی و یا دارای نشتی است. 
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان در پایان از مشترکین درخواست نمود در صورت مشاهده هرگونه شکستگی یا وجود انشعابات غیرمجاز و نصب پمپ بدون مخزن بر روی شبکه آب به مرکز ارتباط مردمی ۱۲۲ این شرکت که بصورت ۲۴ساعته اماده پاسخگویی می باشد و تماس با آن رایگان می باشد اطلاع داده شود تا همکاران در اسرع وقت رسیدگی نمایند.

48

کد خبر 1528854

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =