کسب ۴ رتبه برتر کشوری در شاخصه های متعدد توسط دستگاه قضایی همدان

رئیس کل دادگستری استان همدان گفت: بالاترین میزان عفو خوردگان کشور، همچنین رتبه نخست کشوری در صلح و سازش، اتقان آراء و آزادی مشروط به استان همدان اختصاص یافته است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین همدان ؛ محمدرضا عدالتخواه ظهر امروز در آیین تجلیل از قضات و کارکنان نمونه همدان، گفت: مجموعه دستگاه قضایی این استان برنامه های متنوعی در ۲۱ ماه گذشته طرح ریزی و عملیاتی کرده که تعداد قابل قبولی از این برنامه های مبتکرانه از سوی ریاست قوه قضائیه مورد استقبال قرار گرفته است.
 
وی با بیان اینکه برنامه های ابداعی استان همچون ستاد تالیف قلوب و کمیته های معین آن منطبق بر سند تحول قوه قضائیه و با رویکرد گام دوم انقلاب ارائه می شود، اظهار کرد: مسئولیت کارمندان نمونه از همه نظر به لحاظ آن که الگو محسوب می شوند سنگین تر از سایرین است.
 
رئیس کل دادگستری استان همدان افزود: خوشبختانه با پیگیری های انجام شده بیش از ۸۵ درصد از پرونده های معوقه در یک سال اخیر رسیدگی شده است.
 
عدالتخواه همچنین عنوان کرد: با فعال شدن سامانه ساآب همان سامانه ارزشیابی آراء بدوی قضات و در نهایت با ایجاد رقابتی سالم، کیفیت رسیدگی ها افزایش یافته تا جایی که در سال گذشته تنها ۱۶ درصد از پرونده های ارجاعی به دادگاه های تجدیدنظر، احکام دادگاه های بدوی را نقض کردند و در اردیبهشت ماه سال جاری این رقم به هفت درصد رسید.

وی ادامه داد: مجموعه قضایی استان در چهار شاخصه توانسته رتبه های نخست کشوری را از آن خود کند.

رئیس کل دادگستری استان همدان با اشاره به اینکه بالاترین رقم عفو زندانیان در کشور این استان کسب کرده، تصریح کرد: در ۱۰ سال گذشته تنها ۵۷۸ نفر از زندانیان همدان مشمول عفو شدند، این در حالی است که در ۲۱ ماه گذشته یک هزار و ۵۰۷ زندانی در این استان عفو خوردند.

رئیس کل دادگستری استان همدان گفت: همچنین رتبه نخستین کشوری در صلح و سازش، اتقان آراء و آزادی مشروط به این استان اختصاص یافته و در حوزه میزان رضایتمندی مردمی در جایگاه چهارم قرار داریم.

لازم به ذکر است، در این مراسم از قضات و کارمندان دستگاه قضایی استان همدان که از نظر  عملکردی کارنامه برتری داشتند تجلیل به عمل آمد.

48

کد خبر 1528855

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =