آب باغستان سنتی با اعتبار ۸۵میلیارد ریال تامین شد

شهردار قزوین گفت: برای تامین آب باغستان سنتی توسط شهرداری قزوین ۸۵میلیارد ریال هزینه شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ سیاوش طاهرخانی، شهردار قزوی در جلسه شورای باغستان های قزوین که با حضور هدایت الله جمالی پور استاندار، نمایندگان قزوین در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران و باغداران سنتی و بهره برداران در محدوده باغات سنتی قزوین برگزار شد؛ گفت: باغستان برای ما اهمیت ویژه داشته و به همین دلیل علیرغم این که دستگاه های متولی هیچ کمکی برای احیای باغستان نکرده اند ما هزینه های سنگینی برای تامین آب و جلوگیری از خشک شدن باغستان پرداخته ایم.

طاهرخانی افزود: تامین آب باغستان از دغدغه های باغداران بوده و از سوی شهرداری ۸۵میلیارد ریال برای انتقال آب و کمک به تامین حقابه باغستان پرداخت کردیم.

شهردارقزوین در ادامه با تاکید بر اهمیت باغستان سنتی قزوین به عنوان میراث ماندگار قزوین یادآور شد: ما همچنان در احیا و صیانت از باغستان احساس وظیفه و مسئولیت می کنیم و پای کار هستیم اما انتظار داریم سایر دستگاههای متولی هم به وظایف خود عمل کنند تا بتوانیم این میراث ارزشمند را حفظ کنیم.

 تاکنون اقدامات موثری برای حفظ باغات انجام داده ایم و در حل سایر مشکلات باغداران هم آمادگی داریم همچنان همراهی لازم را داشته باشیم.

46

کد خبر 1529681

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =