۰ نفر
۷ تیر ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۸
انتشار دانشنامه قرآنی زن و خانواده

کتاب «دانشنامه قرآنی زن و خانواده» به همت پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر شد.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی، کتاب «دانشنامه قرآنی زن و خانواده» به کوشش علی خراسانی، محمد سحرخوان و علی مدبر و جمعی از محققان پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر شد.

در معرفی این کتاب عنوان شده است: خانواده نخستین جایگاه رشد عاطفی و روانی انسان و نخستین نهاد برای فراگیری دانش است. در خانواده است که باورها، بینش‌ها، اخلاق و رفتار فرزندان شکل می گیرند. از سویی زن در ایجاد بسیاری از شاخصه های خانواده مطلوب و موفق که بر پایه آرامش، مودت و رحمت بنا شده، نقشی بی بدیل دارد. ایفای نقش همسری، مادری، دختری و خواهری از سوی زنان در خانواده، بیانگر اثرگذاری مهم آنان در امور خانواده است. آگاهی از آموزه های قرآن کریم درباره زن و خانواده، ضمن اینکه می تواند به احقاق حقوق زنان و کاستن از مظلومیت تاریخی آنان بینجامد، می تواند در تعالی جامعه اسلامی و مطلوب، مؤثر باشد.

جلد اول دانشنامه زن و خانواده از مدخل آبستنی تا سوده بنت زمعه می باشد و موضوعاتی چون آمیزش، ازدواج، بارداری، بکارت، بیوه، تعدد زوجات، جنین، حجاب، حیا، خانواده، خواهر، خویشاوندی، دختر، دیه، زایمان، زن، و... را شامل می شود.

کتاب «دانشنامه قرآنی زن و خانواده» در ۵۶۸ صفحه از سوی انتشارات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی وارد بازار نشر شده است.

/6262

کد خبر 1529984

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =