تجمع اعتراضی دامداران یزدی به دلیل گرانی نهاده‌های دامی و ارزانی شیر

جمعی از دامداران یزدی در اعتراض به افزایش بی رویه قیمت نهاده‌های دامی و ارزان بودن شیر، در مقابل استانداری یزد دست به تجمع اعتراضی زدند.

به گزارش خبرنگار خبرآنلاین از یزد؛ یکی از دامداران حاضر در این تجمع اعتراضی گفت: دولت از دامداران انتظار دارد علوفه و دیگر مایحتاج مورد نیاز برای پرورش دام و تهیه شیر و فرآورده های دامی را گران بخرند اما در عوض شیر و محصولات دامی دیگر را ارزان در اختیار مردم قرار دهد، چنین خواسته ای به هیچ وجه امکانپذیر نیست.

دامداران همچنین نسبت به حضور نیافتن مسئولان رده بالای استان در میان تجمع‌کنندگان به شدت معترض بودند. هرچند یکی از مسئولان استانداری در جمع معترضان حاضر شد و با بیان اینکه مسئولان دولتی در استان مخالف افزایش قیمت شیر و فراورده های دامی نیستند، رسیدگی به این موضوع را جزو وظایف مسئولان و تصمیم‌گیران ارشد کشور دانست.

دامداران حاضر در این تجمع با در دست داشتن پلاکاردهایی به عملکرد مسئولان اتحادیه دامداران استان یزد نیز انتقاد داشته و نسبت به آنچه وجود رانت در توزیع منابع می دانستند، اعتراض کردند.

دامداران یزدی در تجمع اعتراضی خود مقابل استانداری همچنین بابت عدم توجه به گرانی محصولات دامی و در نتیجه افزایش بهای شیر تمام شده، اقدام به توزیع شیر رایگان‌ نیز کردند.

گفتنی است این اعتراض در یک سال گذشته بارها تکرار شده و دامداران مسائلی همچون واقعی نبودن شاخص تولید (یک کیلو شیر به ازای مصرف یک کیلو ماده خشک)، کیفیت پایین نهاده‌های دامی، عدم همخوانی و یکنواختی قیمت شیر با سایر استان‌ها بخصوص استان‌های همجوار را از مشکلات روزمره خود می دانند. 
از دیگر مسایل و مشکلات پیش روی این صنعت می‌توان، گران شدن روز به روز نهاده‌ها و در مقابل ثابت بودن قیمت شیر و همچنین اختلاف زیاد و عدم همخوانی قیمت تمام شده شیر با قیمت مصوب را نام برد.

46

کد خبر 1530248

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =