فارس نوشت:

مدیر عامل اتحادیه تعاونی‌های تولید کننده فرآوردهای لبنی با اشاره به عدم جمع‌بندی تعیین قیمت شیرخام گفت:‌ در روزهای آینده جلسه دامداران با دولت برای نهایی شدن قیمت شیر خام برگزار می‌شود.

محمد رضا اسماعیلی با اشاره به برگزاری جلسه تعیین قیمت شیر خام با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و مسئولان وزارت جهاد کشاورزی اظهار داشت: قیمت شیر خام به طور قطعی در این جلسه نهایی نشد و قرار است هر کیلو شیر خام با بار میکروبی کمتر از یک میلیون از 770 تومان تا 920 تومان افزایش یابد.

وی ادامه داد: آنچه که مربوط به اتحادیه‌ تعاونی‌ها است، موضوع تثبیت قیمت شیر خام به منظور عدم افزایش ناگهانی و بروز مشکلات دیگر است.

مدیر عامل اتحادیه تعاونی‌های تولیدکننده فرآورده‌های لبنی کشور با بیان اینکه برای تعیین قیمت شیر خام دولت باید با دامداران به نتیجه برسد، تصریح کرد: مقرر شد در روزهای آینده قیمت شیر خام با حضور دامداران قطعی شود تا بعد از آن در جلسات کارشناسی قیمت فرآورده‌های لبنی بررسی و جمع‌بندی شود.

به گفته این فعال تعاونی‌ها، شیر خام با بار میکروبی کمتر از 100 هزار تا قیمت 920 تومان نیز می‌رسد که هدف از انجام این کار ترغیب دامداران به منظور افزایش کیفیت شیر تولیدی است.

اسماعیلی با اشاره به اینکه یکی از پیشنهادات حذف یارانه‌ها و آزاد شدن قیمت نهاده‌های دامی به منظور رفع مشکلات موجود است، تصریح کرد: این موضوع در حال حاضر نهایی نشده و دولت با تأمین نهاده‌‌های دامی مورد نیاز دامداران، قیمت شیر را کاهش خواهد داد.

مدیر عامل اتحادیه تعاونی‌های تولیدکننده فراورده‌های لبنی کشور گفت: هر چه بار میکروبی شیر خام کمتر باشد، قیمت شیر بالاتر می‌رود و بابت هر 100 هزار واحد بار میکروبی، 10 تومان به قیمت هر کیلو شیر افزوده می‌شود.

وی تأکید کرد: برای اتحادیه‌های تعاونی، موضوع تثبیت قیمت شیر خام اهمیت بالایی دارد تا بتوانند براساس آن سرمایه در گردش و هزینه‌های جاری خود را کنترل و نظارت کنند.
3939

کد خبر 242914

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =