راه‌اندازی ملاقات آنلاین زندانیان با خانواده در استان البرز

معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری استان البرز، از افتتاح طرح ملاقات برخط زندانیان در استان البرز خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین از البرز؛ «مهدی شمسی» در این باره توضیح داد: بر اساس طرح توسعه ارائه خدمات الکترونیک قضایی بر مبنای میزان جمعیت کیفری مستقر در زندان‌های استان البرز، پس از طی شدن ۴ روز از اولین جلسه آزمایشی ملاقات برخط زندانیان با خانواده‌هایشان، این طرح افتتاح و قابل بهره‌برداری عمومی شد.


شمسی در خصوص افتتاح طرح ملاقات برخط زندانیان یادآور شد: در این طرح با ایجاد ارتباط دفاتر خدمات الکترونیک قضایی سطح استان با زندان‌های استان البرز، امکان ارتباط برخط و غیرحضوری زندانیان با خانواده هایشان راه‌اندازی و قابل بهره‌برداری شده است.

وی افزود: در این طرح، مسئولین زندان‌های استان پس از در نظر گرفتن وقت ملاقات برای زندانی و اطلاع به خانواده، ایشان را به یکی از ۸ دفتر منتخب خدمات الکترونیک قضایی در سطح استان راهنمایی کرده و با هماهنگی مدیران دفاتر مذکور، در وقت مقرر با ایجاد ارتباط الکترونیک، امکان ملاقات برخط را فراهم می‌آورند. با استفاده از این طرح زندانیان می‌توانند در فواصل زمانی کوتاه‌تری با خانواده خود ملاقات کرده و همچنین خانواده‌ها نیز با کاهش رفت و آمد و صرف هزینه های بسیار کمتر می‌توانند با زندانی خود ملاقات کنند.


معاون فناوری اطلاعات و برنامه‌ریزی دادگستری استان البرز در پایان از تلاش رئیس و کارشناسان سازمان زندان‌های استان البرز، کارشناسان این معاونت و نیز مدیران و کارکنان دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در جهت فراهم کردن تجهیزات و الزامات فنی این طرح قدردانی کرد.

48

کد خبر 1530406

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =