صاعقه موشکی ایران بر سر تجهیزات نظامی دشمن /راکت «فجر ۵ سی» را بشناسید +عکس

میزان نوشت:راکت فجر ۵ سی، از چهار بالچه هدایت‌شونده برخوردار است، سیستم هدایت ماهواره‌ای هم بروی آن نصب شده است.

ارتش جمهوری اسلامی ایران در کنار ساخت پرنده‌های بدون سرنشین (پهپاد) و انواع موشک‌ها و جنگنده‌ها در حوزه ساخت محصولات دفاعی سنگین هم تولیدات بومی خوبی از ناوشکن دنا تا ناو بندر مکران را به نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران الحاق کرده است.

نیروی زمینی ارتش که امروز به یک نیروی محرک تبدیل شده است در حوزه ساخت محصولات دفاعی بومی گام‌های بلندی برداشته است، نزا جا در حوزه ساخت انواع راکت‌های موشک‌انداز هم تولیداتی مهم نظیر راکت‌های سری «فجر»، «نازعات» و «زلزال» را در اختیار دارد.
صاعقه موشکی ایران بر سر تجهیزات نظامی دشمن /راکت «فجر ۵ سی» را بشناسید +عکس

راکت‌های خانواده فجر از جمله محصولات بومی در اختیار نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی در کنار انواع راکت‌های سری نازعات و زلزال است، راکت فجر ۵ با وزن ۹۰۷ کیلوگرم، اندازه کالیبر آن ۳۳۳ میلی متر است، بیش از ۶ متر طول دارد و وزن کلاهک آن ۱۷۵ کیلوگرم است.

راکت فجر ۵ سی، از چهار بالچه هدایت‌شونده برخوردار است، سیستم هدایت ماهواره‌ای هم بروی آن نصب شده و راکت فجر ۵ دو مرحله‌ای طولی بیش از ۹ متر دارد و دارای یک بوستر کمکی برای افزایش برد این راکت است، برد آن به ۱۸۰ کیلومتر می‌رسد، شکارچی تجهیزات دشمن در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتر است.
 

2727

کد خبر 1531476

برچسب‌ها