پزشکی قانونی، کمک کار دستگاه قضا است

رییس کل دادگستری استان قزوین: پزشکی قانونی در کشف حقیقت، کمک کار دستگاه قضا است و بدون بررسی‌های این سازمان، قاضی نمی‌تواند رای صادر کند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ نوراله قدرتی، رییس کل دادگستری استان قزوین در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل پزشکی قانونی استان قزوین، گفت: پزشکی قانونی در کشف حقیقت، کمک کار دستگاه قضا است و بدون بررسی‌های این سازمان، قاضی نمی‌تواند رای صادر کند.

قدرتی افزود: بررسی ها و تحقیقات این سازمان مرتبط با جریان دادرسی است و اگر این تحقیقات و نظریات پزشکی قانونی نباشد قاضی نمی تواند رای صادر کند و کشف حقیقت دشوار می‌شود.

او بیان  کرد: این سازمان همواره خدمات خود را به تعداد زیادی از مردم ارایه می‌کند و سال گذشته ۳۵ تا ۴۰هزار نفر مراجعه کننده داشته است.

قدرتی با بیان اینکه پزشکی قانونی کمک کار دستگاه قضا است، افزود: با وجود اینکه اعتبارات این سازمان خیلی کم است ولی نیروهای آن از کار کم نگذاشته اند که جای تقدیر دارد.

مقام ارشد قضایی استان گفت: این سازمان با ۵۰نیرو در کل استان تلاش جهادگونه برای خدمت رسانی به مردم داشته است و اگر پزشکان شاغل در پزشکی قانونی در بیمارستانها خدمت می‌کردند به مراتب وضع اقتصادی و مادی بهتری داشتند.

او گفت: خدا را شاکریم در طول این سالها شکایتی از این سازمان نداشته ایم با وجود اینکه خدمات این دستگاه ۲۴ساعت بوده و میزان مراجعه کنندگان آن نیز بسیار زیاد است.

رییس کل دادگستری استان قزوین اذعان کرد: پزشکی قانونی از مجموعه های مهم و اثرگذار در خدمت رسانی به مردم، احقاق حق و تحقق عدالت است و جایگاه رفیعی دارد اما شناخته شده نیست.

در پایان این مراسم از زحمات و تلاش‌های بهزاد ولی زاده در سمت مدیر کلی پزشکی قانونی استان قزوین تقدیر به عمل آمد و مصطفی جعفرزاده به این سمت معرفی شد.

48

کد خبر 1531650

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =