افشاگری فساد باید مستند باشد

رییس کل دادگستری استان قزوین گفت: افشاگری و مبارزه با فساد باید مبتنی بر واقعیت، مستند و مستدل باشد تا بتوان از آنها در دادگاه‌ها و محاکم قضایی دفاع کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ حجت الاسلام و المسلمین نورالله قدرتی، رییس کل دادگستری استان قزوین در نشست تبیین اهمیت افشاگری فساد در سند تحول قوه قضائیه، در خصوص حمایت از سوت زنان فساد، با بیان اینکه دستگاه قضا امروز علمدار مبارزه با فساد است گفت: دستگاه قضایی با انتصاب آیت الله رییسی برای مبارزه با فساد به صورت جدی ورود کرده و مفسدین زیادی را پای میز محاکمه کشانده این موضوع دشمنان انقلاب را نگران کرده است.

او اذعان کرد: سوت زنی رسانه‌ها برای افشاگری و مبارزه با فساد باید مبتنی بر واقعیت، مستند و مستدل باشد تا بتوان از آنها در دادگاه‌ها و محاکم قضایی دفاع کرد.

قدرتی گفت: برخی تحت عنوان مبارزه با فساد بدون این که رسیدگی و صحت و سقم آن مشخص شود، اقدام به افشاگری می کنند در حالی که هر خبری الزاما درست نیست و باید حتما مورد تحقیق و بررسی قرار گیرد.

رییس کل دادگستری کل استان قزوین با تأکید بر برخورد قاطع دستگاه قضایی با فساد اقتصادی، تصریح کرد: فساد را باید اعلام کرد تا پیگیری شود اما اینکه کسی احساس مسئولیت کند و قبل از اثبات یک ادعا آبروی دیگران را ببرد کار درستی نیست و برای جامعه نیز آورده ای ندارد.

او با بیان اینکه اعلام فساد به تنهایی، اسمش مبارزه با فساد نیست مبارزه با فساد را در گرو اقدام و برخورد با زمینه های فساد و مفسدین دانست و از همگان خواست که گزارش های خودشان درباره مفاسد را برای بررسی و رسیدگی به دستگاه مسئول مبارزه با فساد یعنی دستگاه قضایی و مسئولان ذی ربط ارائه دهد.

قدرتی بیان کرد: مبارزه با فساد همان امر به معروف و نهی از منکر بوده و سعی ما بر حمایت از این عزیزان است و دستگاه قضا تاکنون علیه کسی برای افشاگری اقدام قضایی نکرده است.

او گفت: مبارزه با فساد باید در قالب قانون با رعایت موازین شرعی و اخلاقی باشد که خیلی مهم است واین امر مورد تاکید مقام معظم رهبری( دام عزه العالی) و مسئولین عالی قوه قضاییه  است.

رییس کل دادگستری استان قزوین با بیان اینکه رسانه‌ها در قضیه هفت سنگان از جانب دادگستری اعلام کردند که تغییر کاربری نشده است زمین خواری هم اتفاق نیفتاده است، افزود: این درحالی است که رسیدگی در دستگاه قضا حساب و کتاب دارد و الان رای بدوی صادر شده و اتهام تغییر کاربری بوده و احراز زمین خواری هم با قاضی مربوطه است.

او بیان کرد: ما پیشنهاد کردیم این پرونده برای رسیدگی بهتر و اینکه شایبه‌ای نباشد به تهران ارسال شود و الان هم حرف ما این است که در پرونده هفت سنگان و نیاوران باید منتظر باشیم تا مرجع صالح اتخاذ تصمیم نماید و از اقدام تبلیغاتی خودداری به عمل آید.

قدرتی ادامه داد: با توجه به این موضوع وقتی قوه قضاییه در پرونده ای قاضی ویژه تعیین می کند و قاضی هم رای بدوی را صادر کرده یعنی صدای رسانه‌ها و عدالت خواهان شنیده شده است ولی باید واقعیت‌ها مستند، مستدل و قانونی بیان شود؛ در عین حال آن چه فصل الخطاب خواهد بود رای دادگاه تجدید نظر است که همه باید منتظر صدور آن باشیم و از پیش داوری خودداری کنیم و در نهایت همه آن را بپذیریم.

رییس کل دادگستری استان قزوین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نقش نهادهای فرهنگی در محلات برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و کشف جرایم، گفت: بی گمان یکی از ارکان اصلی پیروزی انقلاب در همه ابعاد حضور مردم بوده و هرکجا از این ظرفیت، درست استفاده شده است رو به جلو حرکت کرده ایم و هرکجا خوب استفاده نشده، بحث جرایم و آسیب‌های اجتماعی را بیشتر شاهد بوده‌ایم.

46

کد خبر 1477796

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =