ایسنا نوشت:

رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی گفت: شناخت دشمنان قسم‌خورده خارجی و شناسایی مزدوران داخلی و در نهایت آشنایی با شگردهای قدرت‌های استعمارگر در فریب ملت‌ها مهم‌ترین راه مبارزه با ظلم و استبداد امروز است.

 آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی در دیدار مهمانان دومین کنفرانس بین‌المللی علوم انسانی ضمن گرامیداشت سالروز ولادت حضرت زهرا(س) و امام خمینی (ره) اظهار داشت: خداوند را شاکریم؛ چراکه در دوره‌ای زندگی می‌کنیم که ملت‌های ستمدیده در راستای جستجوی حقوق انسانی خود بیدار شده‌اند.

وی با اشاره به پیروزی انقلاب اسلامی در سال 57 به رهبری امام خمینی (ره)، این بیداری‌ها را از ثمرات و برکات انقلاب اسلامی دانست و ادامه داد: همواره در طول تاریخ ملل ستمدیده شاهد انواع ظلم‌ها و ستم‌ها از سوی قدرت‌های زورگو در قالب چپاول اراضی، منابع زیرزمینی و معادن بوده‌اند، اما مهم‌تر از این ظلم‌ها، ظلم فرهنگی و معنوی است که با هدف چپاول معنویت، هویت و ارزش‌های اخلاقی انسان‌ها صورت می‌گیرد.

این استاد حوزه علمیه قم، تنها راه مقابله با این نوع ظلم را شناخت دشمنان قسم‌خورده خارجی، شناسایی مزدوران داخلی آنها و در نهایت آشنایی با نقشه‌ها و شگردهای قدرت‌های استعمارگر در فریب ملت‌ها عنوان کرد و افزود: در خصوص ظهور چنین ظلم‌هایی تا حدودی خود ملت‌ها به دلیل سستی و تنبلی بر اثر راحت‌طلبی و رفاه طلبی مقصر بوده‌اند.

مصباح یزدی تصریح کرد: در حال حاضر دنیا به دو جبهه «طرفدار سقوط به سمت ارزش‌های حیوانی» و در مقابل آن جبهه «طرفدار صعود به ارزش‌های والای معنوی و تکامل بشری» تقسیم شده است.

این استاد حوزه علمیه قم تاکید کرد: کانون حمله جبهه طرفدار حیوانیت به ارزش‌های انسانی و معنوی دانشگاه‌ها هستند، بنابراین باید برای مقابله با این هجمه بر روی دانشگاه‌ها متمرکز شد؛ چراکه آینده‌سازان اصلی هر جامعه تحصیل کردگان دانشگاهی آن هستند.

لازم به ذکر است این گروه علمی با حضور در کتابخانه حضرت آیت‌الله مرعشی نجفی (ره) از مخزن کتب تاریخی و خطی این کتابخانه که سومین کتابخانه بزرگ جهان اسلام است، بازدید کردند.

دومین کنفرانس بین‌المللی سالانه علوم انسانی با عنوان اسرار دانش امروز در دانشگاه ادیان و روز دوم آن به میزبانی وزارت علوم در تهران برگزار می‌شود.

/27212

کد خبر 153175

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =