فارس نوشت:

با توجه به حادثه انفجار صبح امروز در جریان آغاز بهره برداری از مرحله اول فاز 3 واحد جدید با حضور رئیس جمهور بهره‌برداری از این واحد تا زمان انجام تعمیرات و بازسازی بخش‌های آسیب‌دیده به تعویق افتاد.

 قرار بود با در مدار تولید قرار گرفتن مرحله اول فاز 3 پالایشگاه آبادان که بخشی از واحد کت‌کراکر جدید این پالایشگاه است، به تولید بنزین این پالایشگاه در مجموع 4.28 میلیون لیتر در روز اضافه شده و مجموع تولید این پالایشگاه به 13.7 میلیون لیتر در روز برسد.
بنزین تولیدی واحد کت‌کراکر بنزین سوپر با اکتان 93 است و به جز آن گاز مایع به میزان 434 تن در روز و همچنین 251 تن در روز گاز برای استفاده به عنوان خوراک پتروشیمی‌ها در این واحد جدید تولید می‌شود.
بر این اساس میزان تولید بنزین پایه پالایشگاه آبادان پس از در مدار تولید قرار گرفتن واحد جدید از 8 هزار و 324 متر مکعب در روز به 11 هزار و 509 متر مکعب در روز خواهد رسید.
در عین حال نفت گاز تولیدی این پالایشگاه نیز از 19 هزار و 375 متر مکعب در روز به 20 هزار و 665 متر مکعب در روز افزایش یافته و تولید محصول کم ارزش‌تر نفت کوره نیز از 22 هزار و 859 متر مکعب در روز به 20 هزار و 278 متر مکعب در روز کاهش خواهد یافت.
در عین حال تولید 100 تن گوگرد نیز در سبد تولیدات این پالایشگاه قرار خواهد گرفت.
بر اساس این گزارش با توجه به حادثه انفجار صبح امروز در جریان آغاز بهره برداری از مرحله اول فاز 3 واحد جدید با حضور رئیس جمهور بهره‌برداری از این واحد تا زمان انجام تعمیرات و بازسازی بخش‌های آسیب‌دیده به تعویق خواهد افتاد.
بر این اساس در همان دقایق اولیه پس از انفجار این واحد از مدار تولید خارج شده و به همین دلیل احتمال انفجار مجدد آن تقریبا وجود ندارد.
این در حالیست که تنها از یکی از فلرهای مرتبط با این واحد دود سیاه‌ رنگی که میزان آن در حال کم شدن است متصاعد می‌شود و اثری بر شهر یا پالایشگاه آبادان نداشته است.
بر این اساس وضعیت در پالایشگاه آبادان عادی گزارش می‌شود.

/3131

کد خبر 153195

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =