بهره برداری از چهار طرح ملی کیش با دستور رئیس جمهور

چهار طرح عمرانی، تولیدی، زیر بنایی و فرهنگی توسط رئیس جمهور امروز سه شنبه ١٥ تیر از طریق ویدئو کنفرانس در منطقه آزاد کیش به بهره برداری خواهد رسید.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از کیش، شرکت های اکسیر کیش، هتل ۵ ستاره پالاس، پایانه جدید مسافری فرودگاه کیش و مرکز بزرگ اسلامی با حجم سرمایه گذاری ۱۷ هزار و ۸۵۰ میلیارد ریال و با اعتبار سرمایه گذاری ارزی ۳۵ میلیون یورو و اشتغالزایی ۷۵۰ نفر؛ امروز سه شنبه ١٥تیر توسط رئیس جمهور از طریق ویدئو کنفرانس در منطقه آزاد کیش به بهره برداری خواهد رسید.

بر اساس این گزارش شرکت اکسیر کیش با سرمایه گذاری ۲۵۰ میلیارد ریال و با ایجاد اشتغالزایی مستقیم برای ۲۰ نفر و غیر مستقیم ۱۵۰ نفر با ظرفیت تولید ۳ میلیون عدد انواع لوازم آرایشی و بهداشتی در زمینه عطریات و افشانه در منطقه آزاد کیش فعالیت می کند.

هتل ۵ ستاره پالاس یکی دیگر از طرح هایی است که در زمینی به مساحت ۱۰ هزار متر و با زیر بنایی بالغ بر ۳۱ هزار متر مربع و با حجم سرمایه گذاری ۱۱هزار میلیارد ریال به بهره برداری خواهد رسید.

این هتل به صورت غیر مستقیم برای ۱۸۰ نفر و مستقیم ۲۲۰ نفر فرصت های جدید شغلی را در جزیزه کیش ایجاد کرده است.

همچنین پایانه مسافری فرودگاه کیش نیز در زمینی به مساحت ۹۰هزار متر و با زیربنای۴۹ هزار متر مربع با سرمایه گذاری ۶ هزار میلیارد ریال و اعتبار ارزی ۳۵ میلیون یورو از دیگر طرح های عمرانی و گردشگری کیش است که با پیشرفت فیزیکی ٩٠ درصد در مرحله آماده سازی و نصب تجهیزات قرار دارد و ماه های آینده به بهره برداری می رسد.

مرکز بزرگ اسلامی کیش از دیگر طرح های فرهنگی، اسلامی در این منطقه است که در زمینی به مساحت ۲۵۰۰ متر مربع و حجم سرمایه گذاری ۶۰۰میلیارد ریال و با اشتغالزایی مستقیم ۱۰ نفر و غیر مستقیم ۱۵۰۰ نفر به عنوان نخستین مرکز بزرگ اسلامی کیش به بهره برداری خواهد رسید.

شایان ذکر است بهره‌برداری از ۶۶ طرح عمرانی، تولیدی و زیربنایی با ارزش ۵۸ هزار و ۸۷۶ میلیارد ریال در مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی سه شنبه ١٥تیر با حضور رئیس جمهور و از طریق ویدئو کنفرانس آغاز خواهد شد.

46

کد خبر 1532181

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =