میزان خاموشی در صنایع انرژی‌بر افزایش می‌یابد

خبرگزاری صدا و سیما نوشت: مدیرعامل شرکت توانیر در حاشیه دیدار معاون اول رئیس جمهور از مرکز دیسپاچینگ ملی خاطرنشان کرد که اعمال خاموشی در صنایع انرژی‌بر که تعداد کمی هستند اما برق زیادی مصرف می‌کنند، افزایش می‌یابد.

محمدحسن متولی زاده روز سه‌شنبه در حاشیه بازدید معاون اول رئیس جمهور از مرکز دیسپاچینگ ملی در جمع خبرنگاران گفت: اعمال خاموشی بیشتر به صنایع مصوب جلسه امروز بازدید معاون اول رئیس جمهور و شورای عالی امنیت ملی که در این طرح صنایع غذایی مستثنی هستند.
وی با اشاره به اینکه در ۴۰ روز گذشته همکاری صنایع بزرگ و بخش کشاورزی مانع از بروز محدودیت شده است ادامه داد: در دو روز اخیر محدودیت هایی که پیش آمد سبب شد تا ما همکاری بیشتری را از صنایع بزرگ طلب کنیم که البته در این موضوع صنایعی که انرژی زیادی مصرف می کنند هدف ما هستند.
متولی زاده با بیان اینکه نیروگاه های برقآبی که ۱۲ هزار مگاوات ظرفیت تولید دارند گفت: در سال هایی که وضعیت آبی متعارف است مانند سال ۹۸ و ۹۹، میزان تولید این نیروگاه ها تا ۱۰ هزار مگاوات است که امسال به دلیل کاهش ۵۰ درصدی حجم آب سدها تولید این نیروگاه ها به ۲ تا ۳ هزار مگاوات کاهش یافته است.
وی با بیان اینکه فاصله تولید این نیروگاه ها نسبت به سال گذشته یکی از دلایل بروز کمبود برق در کشور است ادامه داد: فعالیت رمزارز های غیرمجاز نیز از دیگر دلایل بروز محدودیت در تأمین برق کشور بوده است.
مدیرعامل شرکت توانیر افزود: یکی از خصوصیات رمزارزها دشواری در شناسایی آنهاست بخشی از این تولید کنندگان مجوز دریافت کرده اند و بخش دیگر از فعالیت قانونی ممانعت می کنند.
متولی زاده گفت: میزان برق مصرفی در استخراج کنندگان مجاز رمزارز ۳۰۰ مگاوات است که البته این واحدها از ابتدای خرداد تاکنون خاموش هستند.
وی افزود: پیش بینی های انجام شده نشان می دهد میزان برق مصرفی در رمزارز های غیرمجاز تا ۲ هزار مگاوات است.
متولی زاده در خصوص نحوه دریافت خسارت از بیمه گفت: در صورتی که تجهیزی بر اثر حوادث ناشی از نوسانات برق با خسارت مواجه شوند مشترکان برق می توانند به سایت مخصوص مراجعه، ثبت نام و خسارات را دریافت کنند.

223229

کد خبر 1532753

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =