تقاضای تحقیق و تفحص از پرداخت سود سهام عدالت در صحن علنی مجلس تصویب شد.

به گزارش خبرآنلاین، نمایندگان درخواست کننده برای اجرای این تحقیق و تفحص عنوان می کنند که در پرداخت سود سهام عدالت در آستانه انتخابات ریاست جمهوی تخلف شده و در شرایطی که اصلا پیشنهادی مطرح نبوده است علی اکبر اولیا به عنوان یکی از پیشنهاد کنندگان درخواست این تحقیق و تفحص گفت: در بررسی هایی که صورت گرفته متوجه شده ایم که در آستانه انتخابات ریاست جمهوری در دو سال گذشته بدون این که اصلا سودی وجود داشته باشد دولت به پرداخت مبلغ هشتاد هزار تومان به 9 میلیون نفر اقدام کرده است.

وی در دفاع از درخواست اجرای این تحقیق گفت: بر اساس قانون پرداخت سهام عدالت، قرار بوده است که در زمان واگذاری به دولت اجازه داده شود که 40 درصد از ارزش برخی سهام  دولتی را واگذار کند و در این واگذاری برای  دو دهک پایین 50 درصد تخفیف را لحاظ کند و در مورد 4 دهک بعدی در پرداخت 40 درصد از ارزش سهام تقسیط صورت بگیرد.

این نماینده به عنوان یکی از طراحان تحقیق و تفحص افزود : بررسی کرده و متوجه شده ایم که در آستانه انتخابات ریاست جمهوری شتاب زاده عمل شده است و با این که دهک های پایین باید 50 درصد تخفیف بگیرند و 4 دهک بعدی باید با تقسیط پرداخت هایشان صورت بگیرد، بدون این که اصلا پرداختی برای بهای سهام صورت گرفته باشد، دولت اقدام به  پرداخت سود سهام عدالت کرده است.

وی افزود: این اقدام در آستانه انتخابات ریاست جمهوری صورت گرفته و به  9 میلیون نفر مبلغ 80 هزار تومان پرداخت شده است. در حالی که هنوز حتی بهای سهام را پرداخت نکرده بودند و اصلا سودی وجود نداشته که بخواهیم به دو دهک پایین و 4 دهک بعدی ماهی 80 هزار تومان سود پرداخت کنیم.

وی عنوان کرد: منبع پرداخت ها هم مشخص نیست و گفته می شود برخی شرکت ها مجبور شدند از بودجه جای خود این پول را به مردم بدهند و در واقع سود سهام نبوده است که بین مردم توزیع نشده است.

وی هم چنین تاکید کرد: حتی دولت قبل این که قانون نهایی تصویب شود این سود را پرداخت کرده است. متاسفانه برخی سوئ جریان ها در دولت وجود داشته و دارد و حوادث اخیر ان را تایید کرده است.

او ادامه داد: امیدواریم اگر تخلفی شده مجلس به وظیفه قانونی خود رسیدگی کند.

/2727

کد خبر 153321

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =