وقتی دروازه‌بان ذخیره ایتالیا قبل از فینال اشک هم‌تیمی‌هایش را درآورد

تسنیم نوشت: فینال شانزدهمین دوره جام ملت‌های اروپا با حواشی جالبی همراه بود که یکی از آنها شیوه روحیه بخشیدن سنگربان دوم تیم ملی ایتالیا به هم‌تیمی‌هایش قبل از بازی بود.

 جورجو کیه‌لینی کاپیتان تیم ملی ایتالیا و مدافع کناری این تیم آلساندرو فلورنتزی فاش کردند که چگونه هم‌تیمی‌شان سالواتوره سیریگو آنها را قبل از رسیدن به ورزشگاه ومبلی برای انجام بازی فینال یورو ۲۰۲۰ و مصاف با انگلیس احساساتی کرد و روحیه‌ای داد که منجر به مقاومت‌شان تا پایان بازی با وجود دریافت شوک بزرگی با دریافت گل در دقیقه دوم مسابقه و در نهایت پیروزی‌شان در ضربات پنالتی شد.

ایتالیا شب گذشته (یکشنبه) پس از جبران گل خورده زودهنگام توسط لئوناردو بونوچی در نیمه دوم، کنترل بازی را در دست گرفت و در نهایت دیداری را که در حضور ده‌ها هزار تماشاگر تیم میزبان برگزار شد، در ضربات پنالتی برد تا برای دومین بار قهرمان یورو شود.

فلورنتزی که یکی از بازیکنان تعویضی ایتالیا در این مصاف بود، گفت: سیریگو یکی از بازیکنان کلیدی تیم ما در رختکن بوده است. قبل از بازی او به هر یک از ما نامه‌ای با خط خودش داد که در آنها نظرش را درباره هر کدام‌مان نوشته بود. متن هر نامه با دیگری متفاوت بود.

این اما تنها کاری نبود که دروازه‌بان تورینو برای روحیه‌ دادن به هم‌تیمی‌هایش انجام داد. جورجو کیه‌لینی کاپیتان آتزوری هم در این باره گفت: سالواتوره امروز اشک ما را درآورد. او قبل از بازی به هر یک از ما کلیپ‌هایی از بستگان‌مان نشان داد و کاری کرد که اشک از چشمان‌مان سرازیر شد.

سیریگو در کل یورو تنها یک دقیقه بازی کرد وقتی که در دقایق تلف شده بازی ایتالیا مقابل ولز در آخرین دور از مرحله گروهی که ایتالیایی‌ها یک بر صفر پیش بودند، به‌عنوان ذخیره جیجو دوناروما به میدان رفت. دوناروما در پایان مسابقات و دریافت جایزه بهترین بازیکن تورنمنت فاش کرد که سیریگو چه نقش مهمی در آماده شدن او برای ضربات پنالتی بازی قبلی ایتالیا مقابل اسپانیا در مرحله نیمه نهایی ایفا کرده است. سنگربان جدید پاری‌سن‌ژرمن در آن بازی هم با مهار ضربه آلوارو موراتا باعث پیروزی و صعود تیمش به فینال شد.

۲۵۶ ۲۵۱

کد خبر 1534488

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =