جمع آوری امضا برای تکرار فینال یورو 2020 /عکس

ورزش سه نوشت:دوست داران تیم ملی انگلیس خواهان تکرار بازی فینال یورو 2020 شده اند.

امیدهای انگلیس برای کسب یک جام قهرمانی دیشب و پس از شکست برابر ایتالیا در فینال یورو 2020 در ضربات پنالتی بر باد رفت و شاگردان روبرتو مانچینی توانستند پس از اینکه ابتدای نیمه اول بازی از سه شیرها عقب افتادند، یک بازگشت رویایی به بازی داشته باشند.

لوک شاو در دقیقه 2 بازی دروازه ایتالیا را باز کرد اما در ادامه لئوناردو بونوچی توانست در دقیقه 67 کار را به تساوی بکشد. بعد از دو وقت اضافه بدون گل، در ضربات پنالتی این ایتالیا بود که با درخشش جی جی دوناروما درون دروازه، توانست انگلیس را 3-2 شکست دهد و جام قهرمانی در اروپا را بالای سر ببرد.

جمع آوری امضا برای تکرار فینال یورو 2020 /عکس

به این ترتیب رویای انگلیس برای کسب یک موفقیت بین المللی رنگ باخت و آنها پس از سال 1966 همچنان روی دور ناکامی قرار دارند.

انگلیسی ها اما معتقدند بیورن کوئیپرس داور هلندی فینال، قضاوتی غیرمنصفانه داشته و به سود ایتالیا سود زده است.

جمع آوری امضا برای تکرار فینال یورو 2020 /عکس

مشخصا آنها به صحنه ای اشاره دارند که جورجو کیه لینی با گرفتن پیراهن بوکایو ساکا در دقایق پایانی مانع پیشروی او شد. ساکا در کنار خط طولی زمین می توانست به حرکت خود ادامه دهد و موقعیت خطرناک ایجاد کند ولی کیه لینی با گرفتن یقه پیراهن او از پشت باعث سرنگونی اش شد. کیه لینی در این صحنه با کارت زرد داور جریمه شد ولی دوست داران انگلیس معتقدند او مستحق کارت قرمز بود و ار این اتفاق رخ می داد احتمالا کار به ضربلات پنالتی کشیده نمی شود و سه شیرها زودتر کار را تمام می کردند.

جمع آوری امضا برای تکرار فینال یورو 2020 /عکس

در یک حرکت نمادین آنها در سایت "CHANGE.ORG" خواهان تکرار فینال شده اند و در حال جمع آوری امضا به همین دلیل هستند.

در بیانیه ای به همین منظور آمده است:« مسابقه(فینال یورو) در تاریخ 11 جولای 2021 به هیچ وجه عادلانه نبود. مدافع ایتالیا مثل یک برده مهاجم انگلیس را کشید و سرنگون کرد ولی فقط یک کارت زرد گرفت.

جمع آوری امضا برای تکرار فینال یورو 2020 /عکس

از نظر داور، هر گونه خطا و بازی خشن برای ایتالیایی ها مجاز بود و قطعاً این یک قضاوت مغرضانه است. در بازی تکراری باید یک داور عادل و منصف انتخاب شود.»

251 251

کد خبر 1534532

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =