مشکل تامین برق تا دو سال آینده برطرف نمی شود

باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از عضو سندیکای صنعت برق کشور نوشت: اگر از همین امروز برای افزایش تولید برق هم اقدام کنیم، حداقل تا دو سال آینده مشکل کمبود برق را خواهیم داشت.

نصرت‌اله کاظمی عضو هیئت‌ مدیره سندیکای شرکت‌های تولیدکننده برق با تأکید بر اینکه شرایط ناپایدار کنونی در تأمین برق و بروز خاموشی‌های گسترده، ناشی از عدم برنامه‌ریزی درست به مقوله انرژی است، گفت: اگر از همین امروز برای افزایش تولید برق اقدام شود، حداقل تا دو سال آینده مشکل کمبود برق را خواهیم داشت.

او برخورداری از ذخیره کافی تولید را یک امر حیاتی تلقی کرد و آن را ضامن پایداری شبکه برق دانست.

کاظمی با اشاره به ضرورت ریشه‌یابی دقیق عوامل بروز شرایط نامناسب صنعت برق و پرهیز از نگرش‌های بخشی و صنفی، خواستار تهیه طرح آمایش انرژی با مشارکت همه ذی‌نفعان در حوزه انرژی کشور شد.

مشکل تامین برق تا دو سال آینده برطرف نمی شود

عضو هیئت‌ مدیره سندیکا با اشاره به اینکه محدودیت‌های تامین برق صنایع و تعطیلی آن‌ها لطمه قابل توجهی به اقتصاد ملی وارد می‌کند، تصریح کرد: این روش، مدیریت مصرف نیست بلکه محدودیت مصرف است.

او در ادامه افزود: برق یک کالای استراتژیک است و در برنامه‌ریزی‌ و تصمیم‌گیری‌ها باید به همه‌ جنبه‌های آن، علاوه بر اقتصادی و رفاهی، توجه و زمینه‌های تقویت آن فراهم شود.

کاظمی با ابراز نگرانی از شرایط تامین برق در زمستان امسال، خواستار پیش‌بینی‌های لازم برای پرهیز از خاموشی در فصل سرما شد.

۲۲۳۲۲۷

کد خبر 1534790

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =