۰ نفر
۲۳ تیر ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۹
یک بارسایی، راموس را به پاریس برد

دنیای ورزش تورنتو نوشت: مدافع اسپانیایی پاری‌سن‌ژرمن می‌گوید که به هم‌تیمی جوانش توصیه کرده در این تیم بماند.

سرخیو راموس که پس از ۱۶ سال حضور در رئال مادرید و کسب ۲۲ جام مختلف با کهکشانی‌ها، سرانجام از این تیم جدا و با قراردادی دو ساله به پاری‌سن‌ژرمن پیوست، امیدوار است کیلیان امباپه در PSG بماند. این مهاجم فرانسوی که تنها یک سال دیگر با پاریسی‌ها قرارداد دارد، شایعه پیوستنش به رئال مادرید مطرح است.

راموس ۳۵ ساله در گفت‌وگو با نشریه «اکیپ» فرانسه گفت: به امباپه توصیه کردم در پاری‌سن‌ژرمن بماند. من در مورد آینده حرفه‌ای کیلیان تصمیم نمی‌گیرم اما می‌خواهم او در پاری‌سن‌ژرمن بماند. این طبیعی است که بخواهید بهترین بازیکنان کنارتان باشند و کیلیان هم یکی از آنهاست، مانند نیمار. ما سه نفر کنار هم می‌توانیم کارهای بزرگی انجام دهیم.

وی افزود: من هرگز نمی‌توانم در سطح شخصی به امباپه مشاوره‌ای بدهم. تنها می‌توانم به او از تجربیاتم بگویم اما این را به صورت خصوصی به او خواهم گفت. به عنوان بازیکن پاری‌سن‌ژرمن دوست دارم کیلیان در جمع ما بماند. دوست دارم در کنار بهترین بازیکنان بازی کنم و امباپه یکی از آنهاست.

مدافع اسپانیایی پاریسی‌ها در پاسخ به این پرسش که «چگونه می توانید برای اطمینان از ماندن امباپه در پاریس کمک کنید؟» پاسخ داد: نمی‌دانم! وقتی کسی تصمیم به ترک یا ماندن می‌گیرد، در نهایت به دلایل کاملاً شخصی است. در مورد خود من دلایل خانوادگی و پروژه ورزشی در پیوستنم به پاری‌سن‌ژرمن نقش داشت. نمی‌دانم چه چیزی در ذهن امباپه می‌گذرد اما دوست دارم او بماند چون بازیکن جوانی است و می‌تواند تفاوت را رقم بزند. ما در پاری‌سن‌ژرمن تیم خیلی خوبی داریم. روحیه برتری‌جویی‌ام چیزی است که می‌توانم به تیم منتقل کنم و اگر بتوانم حتی یکی از هم‌تیمی‌هایم را با این ویژگی تحت‌تأثیر قرار دهم، چه چیزی بهتر از این؟

راموس ۳۵ ساله صحبت‌های خود را اینطور ادامه داد: رئال مادرید یکی از بزرگترین باشگاه‌های دنیاست و به لحاظ تاریخی بهترین باشگاه است. از دید من بهترین بازیکنان جهان باید به رئال بروند اما در حال حاضر می‌خواهم کیلیان در PSG بماند. می‌خواهم با این تیم قهرمان شوم و برای این کار بهترین‌ها را کنار خودم می‌خواهم.

راموس که به خاطر خانواده‌اش، پروژه ورزشی، سبک زندگی در پاریس و نزدیکی این شهر به مادرید، پاری‌سن‌ژرمن را از بین مشتریانش انتخاب کرد، همچنین درباره رابطه‌اش با ستاره برزیلی PSG گفت: من و نیمار ۶ یا ۷ سالی است که با هم صحبت می‌کنیم. با وجود اینکه او برای بارسا و من برای رئال بازی می‌کردیم اما ما در این مدت رابطه دوستانه فوق‌العاده‌ای داشته‌ایم.

وی تصریح کرد: من چنین رابطه‌ای با آنخل دی‌ماریا و کیلور ناواس دارم و دوستی‌ام با آنها پس از جدایی‌شان از رئال مادرید پابرجا مانده است. پیش از اینکه با پاری‌سن‌ژرمن قراردادی امضا کنم، نیمار مرا برای پیوستن به این تیم متقاعد کرد. قبل از امضای قرارداد با باشگاهی جدید هم صحبت کردن با چند بازیکن در این مورد می‌تواند خیلی کمک کند. همچنین صحبت کردن با لئوناردو (مدیر ورزشی پاری‌سن‌ژرمن) و ناصر الخلیفی (رئیس باشگاه) در کنار صحبت با بازیکنان دیگر مرا برای پیوستن به این تیم متقاعد کرد.

مدافع پیشین سویا همچنین در مواجهه با این پرسش که «آیا جدایی از رئال مادرید، گامی رو به عقب در دوران حرفه‌ای‌تان بود؟» گفت: برای من این تغییر زندگی، صحنه‌ای جدید و شروع چرخه‌ای جدید است. من علاقه زیادی به رئال دارم که احتمالاً بزرگترین باشگاه تاریخ است. من مرد چالش‌ها هستم و لحظات فوق‌العاده‌ای با رئال داشتم اما حالا به آینده نگاه می‌کنم.

سرخیو راموس صحبت‌های خود را اینطور جمع‌بندی کرد: پاری‌سن‌ژرمن در این سال‌ها با فتح لیگ قهرمانان فاصله زیادی نداشته است اما نباید این تیم را با رئال مادرید مقایسه کرد. یک‌سری مسائل باعث شد که تصمیم به جدایی از رئال بگیرم. در کنفرانس مطبوعاتی‌ام هم در موردش صحبت کردم و فکر می‌کنم اینکه خودم را در گذشته نگه دارم، اشتباه است. حالا فقط می‌خواهم در مورد اهدافم در PSG صحبت کنم.

۲۵۶ ۲۵۱

کد خبر 1535054

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =