آغاز فعالیت قرارگاه سرعت در پلیس راهور

فارس نوشت: جانشین پلیس راهور پایتخت از ارسال پیامک تخلف رانندگی برای ۲۷۰۰ راننده در سه ماهه اول سال جاری خبر داد.

سرهنگ ابوالفضل موسوی پور جانشین پلیس راهور پایتخت در برنامه تلویزیونی «شهر امن» از ادامه فعالیت قرارگاه کنترل سرعت در شهر تهران خبر داد و اظهار داشت:برای ۲۷۳۵  راننده  پرسرعت در سه ماهه سال جاری پیامک‌ ارسال شده است.

جانشین پلیس راهور تهران بزرگ ضمن بیان ضرورت کار قرارگاه سرعت در شهر تهران اظهار داشت: با پیگیری‌هایی  که صورت پذیرفت امسال نیز مجدداً قرارگاه کنترل سرعت در پلیس راهور تهران بزرگ کار خود را ادامه داده و همکاران بنده در مرکز فرماندهی و کنترل هوشمند پلیس راهور تهران بزرگ مسئولیت این کار را برعهده داشته و زیر نظر مستقیم رییس قرارگاه سرعت فعالیت خود را ادامه می دهد.

وی تصریح کرد: قانون‌گذار سرعت را به سه بخش تقسیم کرده است که بخشی از سرعت ها تا ۳۰ کیلومتر بیشتر از حد مجاز، بخش دیگری ۳۰ کیلومتر تا ۵۰ کیلومتر بالاتر از حد مجاز و بخش سوم  نیز سرعت‌های بالاتر از ۵۰ کیلوتر در ساعت لحاظ می شوند. 

وی با بیان اینکه قرارگاه کنترل سرعت در پلیس راهور تهران بزرگ سرعت های بالاتر از ۵۰ کیلومتر در ساعت را مورد بررسی و کنترل قرار می‌دهد تصریح کرد: در شب دوربین ها سرعت ها را ثبت کرده و فردای همان روز همکاران بنده سرعت‌ها را رصد کرده و آنهاهایی را که بیش از ۵۰ کیلومتر از سرعت مقرره باشند از طریق سامانه  ثبت کرده و برای مالکین خودرو ها پیامک ارسال می‌شود.

وی گفت : در دفعه اول و دوم تخلف، حضور راننده در پلیس راهور و توجیه و آموزش  و اعمال قانون و پرداخت جرایم در دستور است؛ اما اگر این تخلفات به بار سوم برسد برابرماده ۶۱۸ قانون مجازات اسلامی اخلال در نظم محسوب شده و پرونده تحویل مقامات قضایی می شود.

جانشین پلیس راهور پایتخت اشاره به این مطلب که برای ۲۷۳۵  راننده در سه ماهه سال جاری پیامک ارسال شده‌است اظهار امیدواری کرد که با احترام به قانون و کاهش سرعت توسط رانندگان شاهد حوادث تلخ در سطح معابر شهر تهران نباشیم.

۴۷۲۳۱

کد خبر 1536311

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =