راه‌اندازی سه مرکز نوآوری در پارک علم و فناوری قزوین

رئیس پارک علم و فناوری قزوین گفت: در راستای توسعه فعالیت‌های فناورانه به زودی سه مرکز نوآوری فرهنگ و هنر، زیست فناوری و گیربکس در قزوین راه اندازی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ مصطفی مافی، رئیس پارک علم و فناوری قزوین در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی که با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در استانداری برگزار شد اظهارکرد: با حمایت های استاندار فعالیت های علمی و عمرانی پارک علم و فناوری قزوین شتاب خوبی گرفته هر چند تا شرایط ایده آل فاصله داریم اما تلاش می کنیم روند کارها بهتر شود.

او افزود: پردیس فناوری آبیک در بهترین نقطه احداث می شود و با نزدیکی به استان البرز و پایتخت می تواند برای استقرار شرکت های دانش بنیان مناسب باشد.

مافی گفت: در پردیس آبیک ۱۵هکتار زمین به شهرک دانشگاهی واگذار شده که موقعیت آن می تواند جذابیت لازم را برای سرمایه گذاران و شرکت های دانش بنیان داشته باشد.

او تصریح کرد: دو پروژه مهم پارک در سال جاری واگذاری ۵هزار متر زمین برای احداث پردیس سلامت است که این کار می تواند دستاوردهای پزشکی در حوزه سلامت برای مردم داشته باشد و به تولید داروهای مختلف توسط نخبگان استان کمک کند.

رئیس پارک علم و فناوری قزوین یادآورشد: طرح دیگر ایجاد کارخانه نوآوری با همکاری سازمان فنی و حرفه ای در شهر صنعتی البرز است که امروز افتتاح شد و این کار هم به ارتقای مهارت های فناوری منجر می شود.

او گفت: سه مرکز نوآوری فرهنگ و هنر، زیست فناوری و گیربکس بزودی افتتاح می شود.

مافی بیان کرد: در شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک بیش از ۱۴۰میلیارد تومان فروش داشتیم که بیانگر توان بالای تجاری سازی در این مراکز است.

رئیس پارک علم و فناوری قزوین اظهار کرد: با امضای قرارداد با کمک سازمان نوسازی و بهسازی شهر قزوین و پارک علم وفناوری برای ایجاد مرکز نواوری فرهنگ و هنر و صنایع خلاق سعدالسلطنه و ساخت و بهره برداری از طرح ها اقدام شده که این طرح در صورت تامین اعتبار لازم، در سه ماه آینده آماده بهره برداری می شود.

او از راه اندازی صندوق پژوهش و فنآوری غیر دولتی استان در پارک خبرداد و گفت: این صندوق با ۵میلیارد تومان آورده اعتباری شکل گرفته و می تواند حامی مالی خوبی برای اجرای طرح های دانش بنیان باشد.

مافی گفت: مرکز نوآوری چشمه نور هم با این هدف که ظرفیت های دانش بنیان در اختیار طرح چشمه نور قرار گرفته و نیاز سایر صنایع را تامین کند راه اندازی شده که یک رکن اساسی و بازیگر طرح چشمه نور محسوب می شود.

او بیان کرد: همچنین مرکز مالکیت فکری امروز با حضور معاون رئیس جمهور افتتاح شد هر چند از دو ماه گذشته به صورت غیر رسمی خدمات می دهد که این مرکز در توسعه زیست بوم نقش مهمی دارد و برای ثبت اختراع واحدهای فناور مورد استفاده قرار می گیرد.

مافی اظهار کرد: افتتاح شبکه نوآور به توسعه زیست بوم کمک می کند تا همه بازیگران حمایت شوند که این مرکز ۴فاز دارد که در فاز سوم و ارایه خدمات هستیم و در واگذاری اراضی هم در فاز یک قرار داریم.

رئیس پارک علم و فناوری قزوین اضافه کرد: امروز پارک علم و فناوری قزوین رو به توسعه، رشد منطقی و گسترش است و در ردیف۵ پارک برتر کشور قرار گرفته است.

کد خبر 1537033

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =