مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی و صاحبان املاک اجاری تمدید شد

مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین گفت: به استناد مصوبه ستاد ملی مدیریت کرونا، مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی و صاحبان درآمد املاک اجاری تا پایان مردادماه تمدید شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ سعید حوائج، مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین با بیان اینکه مطابق قانون مالیات‏های مستقیم، ۳۱تیرماه آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی و صاحبان املاک اجاری است، خاطرنشان کرد: به استناد مصوبه ستاد ملی مدیریت کرونا و اعلام سازمان امور مالیاتی کشور، مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی و صاحبان درآمد املاک اجاری تا پایان مردادماه تمدید شده لذا روز یکشنبه ۳۱مردادماه، آخرین مهلت برای تسلیم اظهارنامه مالیاتی است.

او افزود: براساس مصوبه یادشده، موعدهای مقرر در مواد ۱۱۶،۱۱۰،۸۰،۵۷ و۱۲۶ قانون مالیات‏های مستقیم که مهلت انقضای تسلیم اظهارنامه مالیاتی و سررسید پرداخت مالیات آنها تا تاریخ ۳۱/۰۴/۱۴۰۰ است به مدت یک ماه تمدید می شود. همچنین کلیه مهلت های رسیدگی سنوات قبل که انقضای آن ها از تاریخ ۳۱/۰۴/۱۴۰۰ لغایت ۳۱/۰۶/۱۴۰۰ است به مدت یک ماه تمدید می شود.

حوائج با تاکید بر اینکه برخورداری از هر نوع تسهیلات و معافیت‌های مالیاتی، منوط به تسلیم اظهارنامه مالیاتی در موعد مقرر قانونی است، عنوان کرد: فعالان اقتصادی به منظور بهره مندی از مشوق‌های قانونی نرخ صفر و یا هر نوع تسهیلات دیگر باید اظهارنامه مالیاتی خود را تا روز یکشنبه ۳۱مردادماه سال جاری به صورت الکترونیکی از طریق درگاه ملی مالیات به آدرس  WWW.INTAMEDIA.IR  ارسال و مالیات خود را پرداخت کنند.

مدیرکل امور مالیاتی استان در خاتمه تاکید کرد: مودیان محترم مالیاتی، در صورت عدم پرداخت مالیات و یا حسب مورد عدم تسلیم اظهارنامه مالیاتی در مهلت مقرر، مشمول جرایم قانونی می شوند.

48

کد خبر 1537071

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =