محاصره شهر اصفهان با کرونا/شناسایی ۱۵۶۸ مورد جدید در شبانه روز گذشته

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: وضعیت کرونا در اصفهان نگران کننده است و در شبانه روز گذشته یک هزار و ۵۶۸ مورد جدید کرونا شناسایی شده است.

آرش نجیمی در گفت و گو با خبرنگار خبرآنلاین اظهار کرد: افزایش موارد مثبت کرونا و تعداد بستری های سرپایی نشان می دهد وضعیت اصفهان بحرانی است به گونه ای که از هر دو نفر مشکوک به کرونا تست یک نفر مثبت می شود.

وی افزود: وضعیت شهر اصفهان نگران کننده است و تست ۵۰ درصد موارد مشکوک به کرونا مثبت می شود. روز گذشته با تزریق ۲۵ هزار دوز واکسن کرونا بیشترین واکسیناسیون انجام گرفت و اگر این روند ادامه پیدا کند مراکز بیشتری به واکسیناسیون اختصاص می یابد.

وی افزود: در شبانه روز گذشته از سه هزار و ۶۳۱ بیمار مشکوک به کرونا هزار و ۵۶۸ مورد قطعی شناسایی شد و ۳۳۲ نفر از این بیماران در مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بستری شده‌اند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت اخیر ۲۰۹ بیمار بهبود یافته کرونا از مراکز درمانی ترخیص شده‌اند، اضافه کرد: این در حالی است که هنوز هزار و ۷۰۴ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بستری هستند.

وی اضافه کرد: ۲۰۵ نفر از افراد بستری در مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در بخش مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شوند.

نجیمی با اشاره به مرگ و میر۱۸بیمار مشکوک و قطعی به کرونا در مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ابراز داشت: در شبانه روز گذشته۱۰ مورد مثبت قطعی فوت با کرونا گزارش شده است. 

48

کد خبر 1537094

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =