ادعای رویترز درباره تصمیم آمریکا علیه فروش نفت ایران

ایسنا نوشت:خبرگزاری رویترز به نقل از یک‌ مقام آمریکایی گزارش داد که واشنگتن اعمال سختگیری‌های بیشتر علیه صادرات نفت ایران به چین را مورد بررسی قرار خواهد داد.

یک مقام آمریکایی به خبرگزاری رویترز گفت که واشنگتن با در نظر گرفتن احتمال عدم بازگشت ایران به مذاکرات هسته‌ای یا اتخاذ موضعی تندتر توسط جمهوری اسلامی می‌خواهد اعمال سختگیری علیه صادرات نفت ایران به چین را بررسی کند.

آمریکا پیشتر به چین اطلاع داده بود که هدف اصلی این کشور احیای پایبندی به توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ است تا در صورت بازگشت به برجام، شرکت‌های چینی به دلیل دور زدن تحریم‌های آمریکا برای خرید نفت خام ایران تنبیه نشوند.

این مقام به خبرگزاری رویترز گفت: اگر به برجام بازگردیم، دلیلی برای تحریم شرکت‌هایی که در حال واردات نفت ایران هستند وجود ندارد.

وی ادامه داد: اگر ما در دنیایی هستیم که چشم‌انداز بازگشت فوری به برجام درحال ناپدید شدن است، آن نگرش نیز باید [با شرایط حال] تطبیق داده شود.

23311

کد خبر 1537953

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • احیا دادمهر IR ۰۲:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۲
  0 0
  #تنگه هرمز #ثابت # امنیت #شاهراه #سپاه پاسداران #ژاندارم #ایران #خلیج فارس #نفت #اروپا #اختلال #تحریم #قایق تندرو #شهادت #داوطلب #عزت #زندگی #رهبر عزیز #وطن #فداکاری # زور #بزن و در رو # گروگان #ابرقدرت #ایران # مرگ یک بار #شیون یک بار #درس عبرت #سرباز آمریکایی #تابوت #ناوچه #موشک #ژنرال #فاتح #قادر #نقطه زن
 • IR ۰۹:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۲
  0 0
  دیگه گذشت زمانی که روسیه وچین با امریکاتو شورای امنیت همکاری میکردن. اختلاف بین چین وامریکا بنفع ایران است. حتی روسیه هم با امریکا میانه خوبی نداره
 • IR ۱۲:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۲
  0 0
  چین خودش به فکرضربه زدن به امریکاهست. بعدامریکایهای احمق توقع دارن که چین برای تحریم ایران هماهنگ باشه با زورگویی امریکا.
 • IR ۱۲:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۲
  0 0
  امریکازیاد ادعا داره. حالا هروقت چین همراهی کرد بلندبگو124