خوزستان مملو از استعدادهای ناب بسکتبالی/ در لیگ برتر حریف ساده ای نخواهیم بود

سرمربی تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان با تاکید بر اینکه خوزستان مملو از استعدادهای ناب و خوب بسکتبال است، گفت: معتقدم بایستی به جوان‌ترها بهای بیشتری داد و با تحت نظر قرار دادن آنها به لحاظ آموزشی و تمرینی از استعدادهای ناب آنها بهترین بهره وری را کرد.

علی توفیق خطاب امروز در حاشیه ی ادامه ی کار تست گیری و استعدادیابی از رده های جوانان و بزرگسالان این باشگاه، در گفتگو با خبرنگار خبرآنلاین در آبادان با قدردانی از جامعه بسکتبال خوزستان و باشگاه پالایش نفت آبادان از بابت اعتماد و سپردن هدایت تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان به وی، اظهار کرد: کار تست گیری و استعدادیابی نه تنها از میان جوانان خوزستان بلکه از علاقمندان حاضر دیگر استانها در این فرآیند انجام می شود.

وی افزود: در نظر داریم تا در کنار جذب نفرات اصلی به تیم، از جوانان بسکتبالیست با اولویت بومی به بدنه تیم و پشتیبانی آن اضافه کنیم تا حضور موثرتر و بهتری را در لیگ برتر داشته باشیم.

وی تصریح کرد: ایده و هدف اصلی باشگاه آنست که از نیروی های جوان و مستعد بیشترین بهره را ببریم. شاید بسیاری از این بازیکنان الیت و شش دانگ نباشند اما جای پیشرفت و کسب تجربه ی بالایی دارند. برخی از همین افراد به رغم حضور در تیم‌های لیگ برتری اما فرصت دیده شدن نداشته اند لذا به ایجاد بسترهای خوب و مناسب برای آینده ی ورزشی آنها امیدواریم.

سرمربی تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان درباره ی زمان آغاز تمرینات تیم بسکتبال پالایش نفت یادآور شد: طبق برنامه ریزی انجام شده از سوی احمد پاور مدیرعامل باشگاه نفت آبادان، تمرینات ما اواخر مردادماه با حضور نفرات اصلی و منتخبان مرحله ی تست گیری و استعدادیابی  آغاز می شود.

توفیق خطاب، با تاکید بر دعوت از پیشکسوتان آبادانی و خرمشهری برای بهره مندی از تجربه های ناب آنان در پیش از آغاز تمرینات، گفت: از پیشکسوتان بسکتبال خواهان حمایت و همراهی شان از تیم تا پایان مسابقات هستیم. به جرات می گویم که عقبه ی بسکتبال در آبادان، خرمشهر و خوزستان غیر قابل انکار است و به طور حتم با هماهنگی هیأت بسکتبال منطقه آزاد اروند از آنها دعوت می کنیم، جوانان تیم برای پیشرفت و پیشبرد اهداف تیم و باشگاه، نیاز به ارشاد و استفاده از نظرات و تجارب این بزرگان دارند.

وی درباره ی دلایل عدم  جذب بازیکن در پست ۵ تا این لحظه، افزود: دلایل زیادی در این امر دخیل بوده، متاسفانه برای جذب بازیکن در این پست و حتی دیگر پستها، بازیکنان رقم های بسیار بالایی را طلب می کردند که در توان این باشگاه نیست ضمن اینکه ساماندهی درستی در فصل نقل و انتقالات انجام نشده است.

سرمربی تیم پالایش نفت آبادان تصریح کرد: بسیاری از بازیکنان مد نظرمان در زمان حضور در اردوی تیم ملی، همان جا قول و قرارهای خود را با تیمهای جدیدشان گذاشته و و قرارداد بسته اند.

توفیق خطاب، با اشاره به اینکه در حال مذاکره با چند بازیکن هستیم، یادآور شد: برای این وضعیت پلن B را نیز در نظر داریم و می‌توانیم با همین جوانان پای در مسابقات بگذاریم. به طور قطع تیم بسکتبال پالایش نفت در فصل آتی حریف آسانی برای رقبایش نخواهد بود.

وی درباره ی وضعیت تیم ملی در المپیک توکیو گفت: بسیار خوشبینم. با توجه به تجربه ای که این عزیزان همچون حامد حدادی، سعید داور پناه، صمد نیکخواه بهرامی در المپیک قبلی داشتند در کنار دیگر بازیکنانی که قهرمانی آسیا و مسابقات جهانی را تجربه کرده اند  یک تیم با تجربه ای را تشکیل داده اند که با اضافه شدن بازیکنان جدیدی همچون آرون گرامی پور و مایک رستم پور فیزیک تیم متفاوت تر از دوره قبل شده و فکر می کنم فتح تیمی مانند جمهوری چک دور از دسترس نیست و بچه ها می توانند در این مسابقات شگفتی خلق کنند.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد تا تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان بتواند در فصل پیش رو نماینده شایسته ای برای بسکتبال خوزستان باشد.

به گزارش خبرآنلاین، کار تست گیری و استعدادیابی از میان جمع بسیاری از ورزشکاران و علاقمندان به بسکتبال از شهرستان آبادان، استان خوزستان و دیگر استانها در سالن ۱۷ شهریور از روز پنجشنبه هفته ی گذشته آغاز و تا پایان امروز ادامه دارد. در این سه روز علاوه بر برگزاری جلسات تمرینی فشرده در صبح و عصر، کار تست گیری و استعداد یابی دوره فشرده آموزشی نیز انجام می شود.

46

کد خبر 1538168

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =