۱ نفر
۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۸
سلطانی‌فر: نوید کسب مدال را داده بودم

وزیر ورزش و جوانان گفت: تیراندازی برای نخستین بار در تاریخ المپیک مدال گرفت و ثمره آن به بار نشست.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری خبرآنلاین از توکیو، مسعود سلطانی فر در حاشیه دیدار تیم والیبال ایران برابر لهستان در ورزشگاه آریاک آرنا  کسب نخستین مدال طلای ایران در توکیو را تبریک گفت و اظهار داشت: ایران توانست نخستین مدال تیراندازی در تاریخ المپیک را کسب کند و تیراندزای  هم به مدال آور اضافه شد.  تیراندازی تلاش کرد و مدال گرفت.

وی ادامه داد: همیشه این بحث را داشته که با وجود این همه نیروهای مسلحی و علاقه مندانی که به رشته تیراندازی داریم  از بین دها مدالی که در تیراندازی توزیع می شود  چرا ما نمی توانیم حتی یک مدال برنز بگیریم و این نکته‌ای بود که بارها اشاره کردم. خوشبختانه تلاش‌ها به ثمر نشست فروغی فرد بانگیزه و متدینی است و وی ظرفیت مدال آوری داشت. من در مراسم بدرقه با فروغی گفت‌وگو می‌کردم به وی نوید کسب مدال را داده بودم.

فروغی امروز و در نخستین تجربه حضورش در المپیک که صاحب رنکینگ نخست دنیا در ماده ۱۰ متر تپانچه بادی است در اولین دوره رقابت ها با امتیاز ۵۸۰.۲۵ در رده پنجم ایستاد و به فینال راه یافت و در نهایت با امتیاز ۲۴۴.۸ ضمن شکستن رکورد المپیک، به مقام قهرمانی رسید و صاحب مدال طلا شد.

این بازی‌ها به دلیل شیوع کرونا با یک سال تاخیر اول مردادماه ۱۴۰۰ - ۲۳ جولای ۲۰۲۱ در ۳۳ رشته و ۳۹۹ ماده  به میزبانی ژاپن آغاز شد. ژاپن پیش از این میزبان المپیک ۱۹۶۴ بوده است.

ایران در سی و دومین دوره بازی‌ها المپیک ۶۸ سهمیه (۱۱ زن و ۵۷ مر ) در ۱۶ رشته ورزشی کسب کرده است که از بین همین ۶۸ سهمیه ۴۴ سهمیه در بخش انفرادی و در ۱۴ رشته تصاحب شده است. از ۴۴ سهمیه انفرادی ۳۴ نماینده ( ۹ زن و ۲۵ مرد) برای نخستین بار به المپیک راه یافتند.

۲۵۶ ۲۵۱

کد خبر 1538236

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =