تامین سوخت زمستانی برای ۱۲هزار خانوار قزوینی

مدیرکل دفتر شهری و شوراهای استان قزوین گفت: تامین سوخت زمستانی ۱۲هزار و ۷۰۰خانوار قزوینی با جمعیتی بالغ بر ۵۰هزار نفر از سوی شرکت پخش فرآورده‌های نفتی استان در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری خبر آنلاین از قزوین؛ مصطفی صالحی، مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استان قزوین در جلسه کمیته حمل و نقل و سوخت اظهار کرد: تامین سوخت مورد نیاز در مناطقی که از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند نیستند همه ساله مورد توجه قرار گرفته و خوشبختانه در سال های گذشته نیز با برنامه ریزی های از پیش تعیین شده استانی، مشکلی در این رابطه ایجاد نشده است.

او ادامه داد: استان قزوین به لحاظ بهره مندی از گاز طبیعی در وضعیت مناسبی به سر می برد تا جایی که تنها ۱۲هزار و ۷۰۰خانوار این استان از وجود این نعمت بی بهره بوده که با اتمام عملیات گازرسانی به مناطق رودبار الموت شرقی و غربی و همچنین طارم سفلی، جمعیت بیشتری از این مساله بهره مند می‌شوند. 

صالحی با تاکید بر ثبت نام متقاضیان انواع فرآورده‌های نفتی در سامانه سدف، افزود: متقاضیان در راستای توسعه خدمات الکترونیک و ضرورت کاهش مراجعات حضوری جهت درخواست سوخت مورد نیاز باید به سامانه سدف به آدرس http://NewTejaratAsan.niopdc.ir مراجعه و پس از ثبت نام و دریافت رمز یک بار مصرف ارسالی از طریق تلفن همراه خود، آن را وارد سامانه کرده و درخواست خود را ثبت کنند.

او یادآور شد: از ۱۲هزار و ۷۰۰خانوار بدون گاز استان تاکنون حدود ۸۰درصد آنها در سامانه سدف ثبت نام کرده و مابقی خانوارها نیز باید در اسرع وقت اقدام به این کار کنند.

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری قزوین تاکید کرد: شرکت پخش فرآورده‌های نفتی استان موظف به تامین سوخت در مناطق کوهستانی و صعب العبور بوده و خوشبختانه تاکنون نیز مناطق مختلف استان مشکل خاصی را در طول فصل سرما نداشته‌اند.

صالحی با اشاره به برخی مشکلات ناوگان حمل و نقل سوخت استان، خاطرنشان کرد: شرکت پخش فرآورده های نفتی در این رابطه موظف شده تا نسبت به رفع معضلات موجود اقدام لازم را به عمل آورد و به دستگاه‌های اجرایی که دارای خودرو حمل سوخت می باشند نیز تاکید شده تا در موارد ضروری و نیاز به کمک این شرکت بیایند.

او، الویت سوخت رسانی در استان را به مناطق کوهستانی، صعب العبور و روستاهای فاقد گاز مربوط دانست و گفت: به توزیع کنندگان سوخت در این مناطق نیز تاکید شده تا نسبت به ذخیره سازی سوخت زمستانی اقدامات لازم را به عمل آورده و میزان سوخت مورد نیاز خود را در اسرع وقت به اطلاع شرکت پخش فرآورده های نفتی استان برسانند.

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری قزوین در پایان تاکید کرد: با توجه به پیک مصرف انرژی، به توزیع کنندگان سوخت مایع نیز توصیه شده تا نسبت به تامین سوخت مورد نیاز و ذخیره سازی آن، به خصوص در حوزه کشاورزی اقدام لازم را به عمل آورده و در صورت بروز هرگونه مشکل موارد را به شرکت پخش فرآورده های نفتی اطلاع دهند.

46

کد خبر 1538814

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =