۱۲هزار خانوار قزوینی از گاز شهری محروم هستند

مدیرکل دفتر امور شهری استانداری گفت: ۱۲هزار خانوار قزوینی از نعمت گاز شهری محروم هستند و از طریق توزیع نفت سفید و کپسول گاز، سوخت مورد نیاز آنها تأمین می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ مصطفی صالحی، مدیرکل دفتر امور شهری استانداری قزوین در جلسه کمیته حمل و نقل و سوخت استان با اشاره به مشکلات نواحی روستایی در خصوص تأمین سوخت این مناطق گفت: با توجه به در پیش بودن فصل سرما در کمترین زمان ممکن باید مشکلات اینترنت و سفارش اینترنتی تأمین سوخت مناطق روستایی حل شود.
او افزود: خوشبختانه در زمینه توزیع کپسول گاز مایع در استان، مشکلی وجود ندارد و در ماه گذشته بیش از ۷۵درصد سهمیه سوخت گاز مایع جذب و توزیع شده است.
صالحی خاطرنشان کرد: فرمانداران مکلف به پیگیری فرآیند ثبت نام تأمین سوخت روستاها هستند و باید با هماهنگی شرکت توزیع نفت اقدامات لازم انجام شود.
او افزود: سازمان صمت موظف است تخلفات عاملان پخش سوخت در مناطق مختلف استان را پیگیری کند.
مدیرکل دفتر امور شهری استان با اشاره به نیازهای برخی از مشاغل به گاز مایع گفت: برخی از مشاغل از قبیل ایزوگام کاران و جوشکاران نیاز فراوانی به سوخت گاز مایع دارند که باید با هماهنگی اصناف اقدامات لازم برای تأمین سوخت آنها انجام شود.
صالحی به موضوع استانداردسازی فرآیند سوخت رسانی و تامین آن اشاره کرد و گفت: باید به موضوع استاندارد توجه ویژه‌ای شود.
او فرآیند ثبت نام سوخت در مناطق روستایی را یک مشکل جدی برای ساکنان مناطق روستایی عنوان کرد و اظهارداشت: باید برای رفاه حال این افراد اقدامات مناسب و مطلوبی صورت گیرد.
صالحی در خصوص توزیع سیلندر گاز نیز گفت: مسئله حمل سوخت گاز مایع بسیار مهم بوده و اقداماتی در زمینه تغییر شرکت حمل آن باید انجام شود.

مدیرکل دفتر امور شهری استان در پایان ضمن قدردانی از تمامی دستگاه های ذیربط بابت عملکرد مناسب آنها در جذب و توزیع سهمیه سوخت مایع استان گفت: تمامی مصرف کنندگان این سوخت می توانند با ثبت نام در سامانه سدف، به صورت انلاین و افلاین از سهمیه سوخت خود با قیمت مصوب بهره مند شوند.

۴۶

کد خبر 1451515

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =