تمامی پروژه های زیربنایی و اقتصادی در جزیره با اولویت صیانت از هویت ژئوپارک جهانی قشم اجرایی می شود

رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم بر صیانت از هویت ژئوپارک جهانی قشم به عنوان شرط لازم و اصلی برای اجرایی شدن پروژه های زیربنایی و اقتصادی در جزیره تاکید کرد.

به گزارش خبرآنلاین از قشم، علی درویش پور در هفتمین دور از افتتاح های ریاست جمهوری در مناطق آزاد کشور اظهار داشت: از مجموع ۷ رویداد افتتاحی در مناطق آزاد کشور، قشم در ۶ رویداد با ۶۴ پروژه با بیش از ۲۵ هزار و ۸۶۱ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری و ایجاد فرصت اشتغال برای بیش از هشت هزار نیرو حضور داشته است.
وی افزود: این ۶۴ پروژه با سرمایه‌گذاری ۸۸ درصدی بخش خصوصی صورت گرفته که بیانگر موفقیت این منطقه آزاد در عمل به اهدافش می باشد. 
وی با اشاره به ظرفیت ژئوپارک جهانی قشم افزود: قشم تنها جزیره ای است که تمام وسعت آن تحت عنوان ژئوپارک جهانی قشم در سازمان جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.
به گفته درویش‌پور، برای صیانت از هویت ژئوپارک جهانی قشم، هیچ پروژه‌ای بدون انجام مطالعات زیست محیطی در این منطقه آغاز به کار نمی کند.
این مقام مسوول ادامه داد: امروز تمامی پروژه های ما در حوزه های زیربنایی، اقتصادی، نفت، گاز و انرژی و گردشگری حتماً به تایید شورای عالی ارزیابی محیط زیست که متشکل از جمعی از صاحب نظران و متخصصان شاخص این عرصه هستند، می رسد.
 مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم تاکید کرد: جای بسی خوشوقتی است که امروز در جزیره ای سکونت داریم که تمام صنایع بزرگ آن مجهز به سیستم های پایش آنلاین محیط زیست هستند.
درویش پور با اشاره به افتتاح ۹ پروژه در هفتمین دور از افتتاح های ریاست جمهوری در مناطق آزاد کشور در قشم گفت: امروز دو واحد آب شیرین کن توسط شرکت قشم مولد با ظرفیت بیش از ۸۰۰۰ متر مکعب تولید آب شیرین، شرکت کامران سازه قشم با ظرفیت تولید ۵۰ فروند شناور در سال، شرکت مروارید شکیل قشم در حوزه پرورش میگو در زمینی به وسعت ۸۰ هکتار با ظرفیت بیش از ۹۶۰ تن در سال و شرکت نگین عطر آرای قشم با ظرفیت ۵ هزار و ۱۰۰ تن تولید محصولات بهداشتی به دست ریاست محترم جمهور به افتتاح می رسد.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم همچنین به افتتاح فاز دوم هتل دیانا با ظرفیت ۱۱۰ تخت اشاره کرد و گفت: چندین پروژه تفریحی- گردشگری دیگر نیز در ادامه این لیست، در مجموع با ایجاد فرصت شغلی برای ۳۰۲ نیروی بومی و اعتبار بیش از ۶۳۸ میلیارد تومان توسط ریاست محترم جمهور  به بهره‌برداری می‌رسد.

تمامی پروژه های زیربنایی و اقتصادی در جزیره با اولویت صیانت از هویت ژئوپارک جهانی قشم اجرایی می شود

46

کد خبر 1538819

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =