آزادی ۷۰ محکوم مالی در استان یزد طی سال جاری

رئیس کل دادگستری و رئیس هیئت امناء ستاد دیه استان یزد از آزادی ۷۰ محکوم مالی جرائم غیر عمد از ابتدای سال جاری تا کنون خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یزد ؛ غلامعلی دهشیری با اعلام این خبر گفت: به همت ستاد دیه استان یزد و با مشارکت خیرین و نیکوکاران استان یزد از ابتدای سال جاری تا کنون تعداد ۷۰ محکوم مالی جرائم غیر عمد از زندانهای استان آزاد و به آغوش خانواده بازگشتند .

وی ضمن تقدیر و تشکر از تلاش کارکنان و اعضاء کمیته صلح و سازش این ستاد اظهار کرد: از این تعداد آزادی تعداد ۱۲ مددجو با انجام مشاوره و اصلاح ذات البین توسط مددکاران این ستاد و تعداد ۵۸ مددجو با پرداخت از منابع، شامل کمک های خیرین و نیکوکاران نوع دوست و تسهیلات بانک های عامل از زندان آزاد شدند.

دهشیری با تشریح نوع محکومیت این مددجویان گفت: از این تعداد آزاد شده تعداد ۴۸ مددجو مربوط به محکومین مالی، تعداد ۸ مددجو محکوم مهریه، تعداد ۱۱ مددجو محوم نفقه و ۳ مددجو محکوم پرداخت به دیه بودند .   

عالی ترین مقام قضایی استان یزد در ادامه افزود: بدهی این مددجویان مبلغ ۳۲۷ میلیارد ریال بود که مبلغ ۲۶۵ میلیارد ریال توسط اعضاء کمیته صلح و سازش ستاد دیه استان از شکات گذشت رضایت مندانه اخذ و مابقی این مبلغ از منابع این ستاد شامل کمک های خیرین و نیکوکاران نوع‌دوست و تسهیلات بانک های عامل مبلغ ۶۲ میلیارد ریال به حساب سپرده دادگستری واریز و زمینه آزادی این ۷۰ نفر و بازگشت آنها به آغوش گرم خانواده فراهم گردید.

وی تصریح کرد: امسال نیز به دلیل شرایط کرونایی به صورت غیرحضوری و از طریق شبکه‌های اجتماعی و صدا وسیمای یزد مبلغ ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان از طریق خیرین استانی و کشوری برای آزادی زندانیان به این ستاد مردم نهاد کمک شده که نسبت به سال گذشته افزایش ۱۰۰ درصدی داشته است.

رئیس کل دادگستری در پایان خاطرنشان کرد: هم اکنون تعداد ۹۰ مددجو مشمول مساعدت ستاد دیه در زندانهای استان به سر می‌برند که برای آزادی آنها مبلغی قریب به ۵۶ میلیارد تومان نیاز است.

48

کد خبر 1538909

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =