میانگین سنی بیماران کرونایی استان یزد به ۴۹ سال رسید

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد با بیان اینکه میانگین سنی مبتلایان به بیماری کرونا در استان به ۴۹ سال کاهش پیدا کرده است، گفت: از ابتدای تابستان امسال ۱۵۴ نفر از این بیماران در استان یزد فوت کرده اند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یزد ؛ دکتر ابراهیم سلمانی اظهار کرد: از ابتدای تیرماه تاکنون، از ۳۳ هزار و ۷۵۹ نمونه گرفته شده از بیماران مشکوک به کرونا ویروس ، بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۱۶ هزار و ۸۲۱ بیمار مبتلای قطعی به کرونا در استان شناسایی شدند.

وی ادامه داد: در موج پنجم کرونا در استان یزد میانگین سنی بیماران با هفت سال کاهش به ۴۹ سال رسید و خانم ها ۱۳ درصد بیشتر از مردها در دام کرونا ویروس اسیر شدند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد به فوت ۱۵۴ یزدی از ابتدای تیر تاکنون اشاره کرد و افزود: به دلیل انجام واکسیناسیون گروه سنی سالمندان و افراد پرخطر ، تعداد کل فوتی ها در مقایسه با موج های قبلی کاهش معنی داری داشته است.

دکتر سلمانی تصریح کرد: با توجه به پیش رو بودن تعطیلات  و احتمال وجود دورهمی‌های خانوادگی، افراد به ویژه مادران باردار باید از حضور در تجمع‌های خانوادگی و مکان های شلوغ و سربسته پرهیز کنند.

کد خبر 1539065

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =